Jak przygotować powierzchnie przed nałożeniem tynku? Można to zrobić dobrze stosując kilka zasad

Budując dom jak i wykonując różne w nim prace zależy nam na trwałości budynku. Każda rzecz musi być zrobiony porządnie, nawet imitacja drewna. Jeśli chodzi o tynki, to ich forma zależy od stanu podłoża.

Jedną istotną kwestią jest czas, powinniśmy pozwolić budynkowi na osiadanie, które dobiega końca po okresie 6 miesięcy. Ściany też powinny przeschnąć. Przez co unikniemy odpowiednio pęknięć oraz odparzeń.

Nim rozpoczniemy czynności tynkarskie musimy przygotować podłoże, należy zadbać o jego czystość. Następnie należy je zagruntować, idealnym wyjściem jest założenie siatki zbrojącej. Zadaniem podłoża jest zapewnienie odpowiedniej przyczepności, musi posiadać chropowatą powierzchnię. Przede wszystkim należy wyczyścić je z kurzu, pozostałości zaprawy oraz innych substancji. Luźne oraz słabo przylegające elementy należy usunąć oraz wyrównać. Powierzchnię płaszczyzny można sprawdzić łatą, zawsze należy sprawdzać w kilku miejscach. Podłoża z metalu oraz z drewna koniecznie należy pokryć siatką stalową ocynkowaną. Będzie przeciwdziałać to nie tylko odspajaniu lecz również powstawaniu rdzy.

elewacja

Autor: DLH Poland
Źródło: DLH Poland

Najpopularniejsze podłoża są z elementów ceramicznych. Trzeba przeczekać czas osiadania budynku, to znaczy 2-6 miesięcy.

Nasz najnowszy materiał (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-daikin) zafascynował Cię na tyle, że masz chęć na kolejne? Szalenie nas to cieszy. Zatem kliknij w podany link.

Mury ceglane muszą być wykonane na niepełne spoiny, dzięki temu uzyska się równą powierzchnię. Podłoże z cegły rozbiórkowej wymaga porządnego oczyszczenia oraz odpowiedniego zagruntowania. Jeżeli występuje sadza, to należy wykuć pokryte nią cegły oraz wstawić nowe. Podłoże z betonu powinno być chropowate, brudne powierzchnie powinny być oczyszczone wodą z detergentem.

Tego typu powierzchnie można tynkować już po okresie 8 tygodni.

Jeśli niniejszy artykuł Cię intryguje, to kliknij ten link – odnajdziesz tam użyteczny wpis, który zapewne uznasz za godny uwagi.

Podłoża gazobetonowe powinny być dobrze zwilżone, ponieważ są w dużym stopniu nasiąkliwe, przez co mogą wyciągać wodę z zaprawy. Jeśli chodzi o materiały drewniane, niezbędne będzie przykrycie ich siatką stalową (ocynkowaną), tak samo jeżeli chodzi o podłoża metalowe. W ten sposób zabezpieczone podłoże jest przygotowane do rożnych rodzajów tynków, jak tynki strukturalne zewnętrzne.

Obojętnie jaką powierzchnie będziemy musieli przygotowywać pod tynk, trzeba pamiętać aby robić to dokładnie i z głową. Warto też wybierać tynki strukturalne zewnętrzne firmy Tiserec. Ta dokładność zwróci się w późniejszym czasie, kiedy wreszcie przyjdzie nam podziwiać efekt końcowy naszego trudu.

, ,

Related posts

Kupujemy mieszkanie na rynku pierwotnym

Wielu kupujących mieszkanie preferuje te nowe. Tej tendencji służy też program Mieszkanie dla Młodych, który pozwala uzyskać dopłatę jedynie do mieszkania z rynku pierwotnego. Przed transakcją dobrze jest jednakże wykonać dokładną analizę. Jak pokazuje praktyka pośpieszanie za okazjami nie zawsze zapewnia udany zakup. Na co należy zwrócić uwagę, aby nie dać się naciągnąć?

Interesujący sposób na dekorację mieszkania

W chwili, gdy zastanawiamy się na tym, co zrobić, by w naszym mieszkaniu było ciekawiej to można pomyśleć o tym by zamówić fototapety. Na początku, przy urządzaniu naszych czterech kątów nie musimy myśleć o tym, czy jakaś fototapeta mogłaby pasować do któregoś pomieszczenia.

Drzwi i okna są niezwykle ważnymi elementami pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień, dlatego warto przyjrzeć im się trochę dokładniej

Każde pomieszczenie ma swój charakter, jednak trzeba wcześniej go podkreślić poprzez odpowiednią aranżację. Niestety brak koncepcji często sprawia, że poszczególne pokoje w naszym domu, czy mieszkaniu prezentują się bardzo monotonnie i nie zachęcają do przebywania w nich. Co zrobić, by udoskonalić wizerunek przestrzeni, w których spędzamy większą część swojego życia? Warto jest wziąć pod uwagę każdy detal wpływający na klimat we wnętrzach, poczynając od tych ważniejszych kwestii, a kończąc na tych zupełnie symbolicznych.

Latest posts

Wypełnienie Pit-u za 2016 rok przy pomocy narzędzi sieciowych

Powiększające się kolejki przed Skarbówkami w czasie poprzedzającym ostateczny moment przedłożenia deklaracji podatkowej z roku na rok wydają się przedłużać.
Rozliczający się od wielu lat wykazują tendencję do odsuwania kwestii związanych z Pit-em na ostatni moment – w rezultacie okres rozliczeń jest dla wielu bardziej kłopotliwy niż powinien.

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.