Kompresja oraz uzdatnianie powietrza w fabrykach

Aktualnie, sprężone powietrze jest podstawowym i niezbędnym źródłem zasilania dla większości przebiegów wytwórczych, tak w niewielkich zakładach jak również wielkich wytwórniach. Typowa filtracja sprężonego powietrza już nie starczy. Współczesne zakłady produkcyjne wymagają wyjątkowo czystego powietrza z małą zawartością pary wodnej. Podtrzymywanie punktu rosy sprężonego powietrza na właściwie niskim poziomie umożliwia prawidłową jakość w procesie produkcyjnym.

Osuszacz powietrza

Autor: Alex Wiebe
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiej przyczyny osuszacze adsorpcyjne? Sprężarki powietrza jakie pracują w temperaturze 20 °C i wilgoci względnej 70%, pobierają 12 g wody na każdy 1Nm3 tlenu – . Sprężone powietrze zostaje schładzane do 30 °C, natomiast skropliny zostają odseparowane. Mimo tego, w powietrzu zostaje 2,8 g wody na każdy m3 w postaci pary . W przypadku nagłego rozprężania powietrza w urządzeniu pneumatycznym, jego temperatura jest w stanie zmaleć poniżej punktu rosy. Kiedy temperatura opadnie poniżej punktu rosy, następuje dalsze skraplanie a także powstawanie kondensatu. Po jakimś czasie może to doprowadzić do: poważnych skaz w instalacji, w narzędziach pneumatycznych oraz w wyrobie końcowym, osadzania się lodu w armaturze, mogące zasłonić przepływ sprężonego powietrza. Więcej na działania osuszaczy adsorpcyjnych opierają się na własnościach chemicznych oraz fizycznych materiału adsorpcyjnego zastosowanego do wiązania cząstek pary . Zimna regeneracja osuszaczy, bez użycia narzędzia grzewczego, oparta jest na zagospodarowaniu części suchnarzędzia (kliknij i sprawdź)?onego powietrza, przepływającego w przeciwprądzie wobec nasyconej wilgoci. Napór wydmuchu jest utrzymywany na sztywnym pułapie i stałym przepływie, bez względu na obciążenie.

Kondensat jest kluczową przyczyną korozji instalacji (rury aluminiowe), dysfunkcji przyrządów i zakłóceń. Teraźniejsze maszyny jak też procesy fabryczne coraz bardziej potrzebują czystego jak też suchego sprężonego powietrza. Usuwanie wszelkich zanieczyszczeń, takich jak olej, kondensat kurz itp.

Jest niezbędne by przeciwdziałać przerwaniu produkcji albo niszczeniu wyrobu końcowego. Tradycyjne separatory nie są już wystarczające i wykorzystanie bardziej zaawansowanych podejść jest nieodzowne.

Nie ociągaj się – jeśli pragniesz przestudiować dalsze szczegóły (www.trops.pl/) na ten bardzo interesujący temat, to kliknij w link poniżej i przeloguj się do nowego tekstu.

Osuszacze adsorpcyjne są najpopularniejszymi urządzeniami eliminującymi kondensat – .

, , ,

Related posts

Znakomita jakość na wyciągnięcie ręki – marka Bosch oferuje

Spora oferta producenta Bosch okazuje się dla wielu klientów strzałem w dziesiątkę. Możliwości są wyjątkowo zróżnicowane, dlatego polecane jest sięgać po te wypróbowane. Mnogość ofert do całkowitej dyspozycji klientów udowadnia, jak dużo można z nich wyciągnąć dla siebie. Moc przemyślanych rozwiązań zachwyca klientów, którzy w każdej następnej kolekcji znajdują właściwe dla siebie opcje. BOSCH MUM54420 odróżnia się szczególnie na tle obecnie dostępnych ofert producenta.

Zawiesia pasowe – krótka charakterystyka

Wysokiej jakości zawiesia pasowe wykonywane są z poliestru, który jest zaliczany do jednych z najbardziej trwałych materiałów, które są dostępne na rynku. Posiadanie zawiesia właśnie z poliestru jest zatem gwarancją doskonałego poziomu bezpieczeństwa jak również użytkowania go przez długi czas.

Sprzęt ciężki i w jaki sposób go znaleźć? – obsługa i operatorzy, czyli jak niedrogo wynająć żuraw?

Budowa, nieprzewidziany wielkogabarytowy transport, usterka techniczna, rozszerzenie usług o kolejne branże, bywają momenty, w których niejedna firma korzysta z wynajmu ciężkiego sprzętu. Niekiedy wystarczający okazuje się jeden samochód, lecz bywają i sytuacje, kiedy do działania musi ruszyć cała flota zleceniobiorcy. Jak skutecznie i tanio znaleźć solidnego podwykonawcę?

Jak można szybko odszukać dom w Drawsku Pomorskim?

Drawsko Pomorskie to jedna z prężnie rozwijających się miejscowości na polskim wybrzeżu. Nic zatem dziwnego, że zainteresowanie nowymi nieruchomościami w takim regionie jest rzeczywiście dosyć wielkie. W jaki sposób znaleźć nieruchomość w Drawsku Pomorskim? Gdzie się wybrać, by uzyskać niezbędne na ten temat informacje?

Latest posts

Zabrakło ci pieniędzy? Poznaj przymioty chwilówek

Nie każdy może sobie pozwolić na to, o czym marzy, zwłaszcza ze względu na zbyt niskie przychody. By szybko pozyskać gotówkę na upragniony sprzęt do salonu albo na nowe łóżko do sypialni, dobrze jest postarać się o kredyty chwilówki Kraków. Mają wiele zalet, nie tylko możliwość ekspresowego otrzymania gotówki. Co jeszcze jest ich bezapelacyjnym plusem?

W jakiego rodzaju opcje jest wyposażany współczesny klimatyzator?

Klimatyzatory ścienne firmy LG zostały wyposażone w funkcję dwukierunkowego Swing, dzięki jakiej takie urządzenie może niezwykle efektywnie rozprowadzać powietrze w całym pomieszczeniu, natomiast rola mocne Ogrzewanie zapewnia opiekę przed zimnym powietrzem, które jest wydmuchiwane przez klimatyzator na początku jego działania.
Dużą zaletą tego typu klimatyzatora ściennego jest funkcja dynamicznego zużywania energii, która ułatwia użytkownikom dostosowanie poziomu wykorzystywanej energii, dopasowując efektywność chłodzenia i równocześnie redukując zużycie energii elektrycznej.