Kompresja oraz uzdatnianie powietrza w fabrykach

Aktualnie, sprężone powietrze jest podstawowym i niezbędnym źródłem zasilania dla większości przebiegów wytwórczych, tak w niewielkich zakładach jak również wielkich wytwórniach. Typowa filtracja sprężonego powietrza już nie starczy. Współczesne zakłady produkcyjne wymagają wyjątkowo czystego powietrza z małą zawartością pary wodnej. Podtrzymywanie punktu rosy sprężonego powietrza na właściwie niskim poziomie umożliwia prawidłową jakość w procesie produkcyjnym.

Osuszacz powietrza

Autor: Alex Wiebe
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiej przyczyny osuszacze adsorpcyjne? Sprężarki powietrza jakie pracują w temperaturze 20 °C i wilgoci względnej 70%, pobierają 12 g wody na każdy 1Nm3 tlenu – . Sprężone powietrze zostaje schładzane do 30 °C, natomiast skropliny zostają odseparowane. Mimo tego, w powietrzu zostaje 2,8 g wody na każdy m3 w postaci pary . W przypadku nagłego rozprężania powietrza w urządzeniu pneumatycznym, jego temperatura jest w stanie zmaleć poniżej punktu rosy. Kiedy temperatura opadnie poniżej punktu rosy, następuje dalsze skraplanie a także powstawanie kondensatu. Po jakimś czasie może to doprowadzić do: poważnych skaz w instalacji, w narzędziach pneumatycznych oraz w wyrobie końcowym, osadzania się lodu w armaturze, mogące zasłonić przepływ sprężonego powietrza. Więcej na działania osuszaczy adsorpcyjnych opierają się na własnościach chemicznych oraz fizycznych materiału adsorpcyjnego zastosowanego do wiązania cząstek pary . Zimna regeneracja osuszaczy, bez użycia narzędzia grzewczego, oparta jest na zagospodarowaniu części suchnarzędzia (kliknij i sprawdź)?onego powietrza, przepływającego w przeciwprądzie wobec nasyconej wilgoci. Napór wydmuchu jest utrzymywany na sztywnym pułapie i stałym przepływie, bez względu na obciążenie.

Kondensat jest kluczową przyczyną korozji instalacji (rury aluminiowe), dysfunkcji przyrządów i zakłóceń. Teraźniejsze maszyny jak też procesy fabryczne coraz bardziej potrzebują czystego jak też suchego sprężonego powietrza. Usuwanie wszelkich zanieczyszczeń, takich jak olej, kondensat kurz itp.

Jest niezbędne by przeciwdziałać przerwaniu produkcji albo niszczeniu wyrobu końcowego. Tradycyjne separatory nie są już wystarczające i wykorzystanie bardziej zaawansowanych podejść jest nieodzowne.

Nie ociągaj się – jeśli pragniesz przestudiować dalsze szczegóły (www.trops.pl/) na ten bardzo interesujący temat, to kliknij w link poniżej i przeloguj się do nowego tekstu.

Osuszacze adsorpcyjne są najpopularniejszymi urządzeniami eliminującymi kondensat – .

, , ,

Related posts

Sprzęt dla majsterkowiczów i nie tylko

Czy lepiej kupować sprzęt warsztatowy w niewielkich sklepach czy też w ogromnych marketach, czy polować na okazje czy kupować narzędzia już sprawdzonych marek? Wiele zależy tu od indywidualnych potrzeb,a także od przyzwyczajeń klienta.

Wszechstronne używanie wszelkiego rodzaju sprzętu podnośnego jest olbrzymie.

Po to by sektor stoczniowy poprawnie pracował, konieczne są kolosalne urządzenia. Dostępne w różnorodnych formatach, co umożliwia obszerne pole sterowania w zakresie wysokości podnoszenia przedmiotów jak również rozmiar powierzchni, na której urządzenie ma możliwość manewrować. Dźwigi, wykorzystywane są do stawiania zwykle na dużą wysokość. Dźwigi portowe są używane zwykle w porach i przeznaczone są do załadunku i rozładunku towarów ze statków na nabrzeże lub odwrotnie. Wykorzystywane są także w transporcie wodnym oraz do prac naprawczych i konstrukcyjnych statków.

Metody na jesienno-zimowy wypoczynek

Wypoczywamy na różne sposoby. Poniektórzy z nas aktywnie - na rowerze (najakuratniej dostarczanym przez miejski system wypożyczalni), bądź też wybierając się na daleki, jesienno-zimowy spacerek ewentualnie wycieczkę górska. Pozostali przedkładają w wyższym stopniu statyczny sposób relaksu. Nie zawsze przed telepatrzydłem ale taż z książką bądź przykładowo - wypiekając ciastka.

Gdzie dobrze jest nabywać niezbędny sprzęt do domu? Które miejsca są do tego odpowiednie, w których można najbardziej zaoszczędzić?

Jak planujemy kupić potrzebny sprzęt do domu, to z których najczęściej sklepów korzystamy? Oczywiście z marketów, lecz też sklepów internetowych. Nie jest tajemnicą, że jedne, jak i drugie mają w ofercie bardzo wiele, dlatego też jeżeli tylko planujemy remont domu czy zmianę jego wystroju, to na pewno trzeba nasze kroki skierować w jedno lub drugie miejsc. Z jednej strony jest blisko, bo do komputera, z kolejnej trzeba jechać często na obrzeża miejscowości, do jednego z centrów handlowych.

Latest posts

Instalacje kominkowe w domach jednorodzinnych

Każdy, kto na razie nie zaoszczędził, marzy o swoim, wymarzonym, sielskim i gwarantującym bezpieczeństwo gniazdku, jakie zagwarantuje ciche, ciepłe i trwałe miejsce azylu jemu i jego rodzinie. Dla większości panów stanowi to pewnego rodzaju wyzwanie honoru, w myśl powiedzenia, że każdy gospodarz powinien zasadzić drzewo, spłodzić męskiego potomka i wybudować dom.

Wybór tylko wśród doskonale przygotowanych propzycji systemów cokołowych

Klienci doceniają oferowane przez nas systemy cokołowe w szczególności za godną polecenia wielofunkcyjność oraz znakomite przystosowanie do oczekiwań oraz wymagań. Stawiając na doskonałą jakość tego rodzaju rozwiązań kuchennych, stawia się na niezaprzeczalnie najlepszą z dostępnych opcji. Wybór systemów cokołowych jest ogromny, dlatego warto już na początku jasno sprecyzować własne kryteria. Nasi doświadczeni konsultanci z ogromną chęcią pomogą znaleźć dobre rozwiązanie dla każdej z zaciekawionych osób.

Zamierzasz nabyć nieruchomość lokalową? Bez wątpienia zaciekawi Cię sprzedaż mieszań w Rzeszowie

Młodzi ludzie często stawiają na życie w bloku wielorodzinnym. Jest to podyktowane w szczególności tym, iż w tej chwili dla wielu osób najistotniejsze jest robienie kariery zawodowej. Jeżeli postawilibyśmy na budowę domu to powinniśmy się liczyć z tym, że będziemy mieli zdecydowanie więcej zadań. W lecie konieczne będzie koszenie trawki, na jesień grabie liści, w zimie odśnieżanie, z kolei wiosną trzeba będzie posadzić kwiaty.

Wybierz wygodną lokalizację własnego mieszkania

Kupowanie mieszkania jest bez wątpienia jedną z najistotniejszych decyzji, które należy podjąć w życiu. Przez wzgląd na to nad tego rodzaju kwestią dobrze jest się faktycznie dosyć dokładnie zastanowić. Ogromne znaczenie ma przede wszystkim lokalizacja mieszkania. Trzeba dostosować ją do własnych potrzeb i możliwości. Obecnie dość dużym zainteresowaniem odznaczają się mieszkania okolice Wrocławia. Czemu? Czy warto się na nie decydować?

Czy kursy języków obcych są inwestycją wartą uwagi?

Nauka języków obcych jest jedną z dziedzin życia codziennego, która stanowi niezwyczajnie wart podkreślenia element. Każdego dnia bowiem wymieniamy się informacjami z innymi. Bardzo dobrze także wiemy, że nie wszyscy z nas są w stanie porozumieć się z nami za pośrednictwem naszego ojczystego języka. Wobec tego potrzebne jest rozwinięcie naszych umiejętności lingwistycznych, które mogą się okazać niebywale istotne również w naszej pracy, ale i w sytuacjach rodzinnych.