Kompresja oraz uzdatnianie powietrza w fabrykach

Aktualnie, sprężone powietrze jest podstawowym i niezbędnym źródłem zasilania dla większości przebiegów wytwórczych, tak w niewielkich zakładach jak również wielkich wytwórniach. Typowa filtracja sprężonego powietrza już nie starczy. Współczesne zakłady produkcyjne wymagają wyjątkowo czystego powietrza z małą zawartością pary wodnej. Podtrzymywanie punktu rosy sprężonego powietrza na właściwie niskim poziomie umożliwia prawidłową jakość w procesie produkcyjnym.

Osuszacz powietrza

Autor: Alex Wiebe
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiej przyczyny osuszacze adsorpcyjne? Sprężarki powietrza jakie pracują w temperaturze 20 °C i wilgoci względnej 70%, pobierają 12 g wody na każdy 1Nm3 tlenu – . Sprężone powietrze zostaje schładzane do 30 °C, natomiast skropliny zostają odseparowane. Mimo tego, w powietrzu zostaje 2,8 g wody na każdy m3 w postaci pary . W przypadku nagłego rozprężania powietrza w urządzeniu pneumatycznym, jego temperatura jest w stanie zmaleć poniżej punktu rosy. Kiedy temperatura opadnie poniżej punktu rosy, następuje dalsze skraplanie a także powstawanie kondensatu. Po jakimś czasie może to doprowadzić do: poważnych skaz w instalacji, w narzędziach pneumatycznych oraz w wyrobie końcowym, osadzania się lodu w armaturze, mogące zasłonić przepływ sprężonego powietrza. Więcej na działania osuszaczy adsorpcyjnych opierają się na własnościach chemicznych oraz fizycznych materiału adsorpcyjnego zastosowanego do wiązania cząstek pary . Zimna regeneracja osuszaczy, bez użycia narzędzia grzewczego, oparta jest na zagospodarowaniu części suchnarzędzia (kliknij i sprawdź)?onego powietrza, przepływającego w przeciwprądzie wobec nasyconej wilgoci. Napór wydmuchu jest utrzymywany na sztywnym pułapie i stałym przepływie, bez względu na obciążenie.

Kondensat jest kluczową przyczyną korozji instalacji (rury aluminiowe), dysfunkcji przyrządów i zakłóceń. Teraźniejsze maszyny jak też procesy fabryczne coraz bardziej potrzebują czystego jak też suchego sprężonego powietrza. Usuwanie wszelkich zanieczyszczeń, takich jak olej, kondensat kurz itp.

Jest niezbędne by przeciwdziałać przerwaniu produkcji albo niszczeniu wyrobu końcowego. Tradycyjne separatory nie są już wystarczające i wykorzystanie bardziej zaawansowanych podejść jest nieodzowne.

Nie ociągaj się – jeśli pragniesz przestudiować dalsze szczegóły (www.trops.pl/) na ten bardzo interesujący temat, to kliknij w link poniżej i przeloguj się do nowego tekstu.

Osuszacze adsorpcyjne są najpopularniejszymi urządzeniami eliminującymi kondensat – .

, , ,

Related posts

Jakie są stosowane najczęściej badania w przypadku betonu i elementów konstrukcyjnych

Od stalowych elementów konstrukcji wymaga się należytych parametrów wytrzymałościowych. W końcu od ich stanu zależy bardzo dużo, nawet życie i zdrowie ludzi. Można czasami usłyszeć o katastrofach, które były skutkiem nieodpowiednio dobranych materiałów. Dlatego też przed konstruktorami stoi duża odpowiedzialność za to, aby projekty które wykonują były zgodne ze standardami bezpieczeństwa i normami, które należy zachowywać. Najlepszym przykładem mogą tu być konstrukcje budynków.

Kruszywa- nie tylko do budowy dróg – poznaj dodatkowe informacje

Kruszywo wykorzystywane jest przy budowie domów, dróg, utwardzania powierzchni, jako podłoże gwarantujące stabilność. Jest także składnikiem ważnym w procesie wytwarzania betonu oraz asfaltu. Oprócz wymienionych zastosowań, można go także używać jako ozdoby ogrodu oraz podłoże dla roślina na skalniakach. Jego zastosowanie może zapobiec wyrastaniu chwastów w ogrodzie.

Na placu budowy jest sporo sprzętu

Każdy kto chociaż raz podziwiał plac budowy, na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele maszyn się tam znajduje i iż praktycznie bez wykorzystania konkretnych sporych maszyn zrobienie wielu danych robót w ogóle nie byłoby możliwe. Ale czy wciąż zdajemy sobie sprawę z tego, do czego mają okazję one być użytkowane?

Metale o podwyższonej trwałości

Czyli o tym, z jakiego rodzaju blachy produkuje się dziś maszyny do trudnych zastosowań przemysłowych.

Jestem pewien, że każdy z nas oglądał z pasją program ekstremalne maszyny na discovery Channel. Jeżeli jednak nie oglądaliście tej, bądź co bądź starej już serii, pozwolę sobie na szybkie przypomnienie.

Latest posts

Gęstnienie gruntów metodami mechanicznymi

Najprostszym i zarazem najmniej drogim sposobem gęstnienia podłoży jest ich maszynowe utwardzanie. Taki wariant wzmacniania gruntów przynosi niezłe wyniki w gruntach spoistych.

O jakim pomieszczeniu marzą mężczyźni i z jakiego powodu zazwyczaj pozostaje on w sferze marzeń przeciętnych obywateli

Współczesna inżynieria oferuje obecnie bardzo dużo rozwiązań, które można z powodzeniem zaimplementować w każdym domowym zaciszu. I tak na przykład, kino 20 lat temu kojarzyło się głównie z pomieszczeniem bez okien, gdzie spragnieni rozrywek młodsi i starsi reprezentanci społeczeństwa przychodzili, żeby odrobinę się odprężyć. A obecnie, czyli w XXI wieku słowo kino zaczęło pojawiać się również w zestawieniach np. typu kino domowe.

Jak zorganizować roboty budowlane, żeby uniknąć niepotrzebnych wydatków?

Najpierw należy określić budżet. Na tej podstawie wiadomym stanie się, czy prace budowlane warto w całości zlecić firmie budowlanej, czy ewentualnie jakieś czynności wykonać samemu. W przypadku tej drugiej opcji należy właściwie zorganizować samodzielne prace. W pierwszej kolejności należy ustalić jaki sprzęt budowlany będzie nam w przyszłości niezbędny. Drabiny i rusztowania z pewnością są nieodzownymi przedmiotami na każdej większej budowie. Rusztowanie potrzebne jest szczególnie przy wymianie elewacji.