Kompresja oraz uzdatnianie powietrza w fabrykach

Aktualnie, sprężone powietrze jest podstawowym i niezbędnym źródłem zasilania dla większości przebiegów wytwórczych, tak w niewielkich zakładach jak również wielkich wytwórniach. Typowa filtracja sprężonego powietrza już nie starczy. Współczesne zakłady produkcyjne wymagają wyjątkowo czystego powietrza z małą zawartością pary wodnej. Podtrzymywanie punktu rosy sprężonego powietrza na właściwie niskim poziomie umożliwia prawidłową jakość w procesie produkcyjnym.

Osuszacz powietrza

Autor: Alex Wiebe
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiej przyczyny osuszacze adsorpcyjne? Sprężarki powietrza jakie pracują w temperaturze 20 °C i wilgoci względnej 70%, pobierają 12 g wody na każdy 1Nm3 tlenu – . Sprężone powietrze zostaje schładzane do 30 °C, natomiast skropliny zostają odseparowane. Mimo tego, w powietrzu zostaje 2,8 g wody na każdy m3 w postaci pary . W przypadku nagłego rozprężania powietrza w urządzeniu pneumatycznym, jego temperatura jest w stanie zmaleć poniżej punktu rosy. Kiedy temperatura opadnie poniżej punktu rosy, następuje dalsze skraplanie a także powstawanie kondensatu. Po jakimś czasie może to doprowadzić do: poważnych skaz w instalacji, w narzędziach pneumatycznych oraz w wyrobie końcowym, osadzania się lodu w armaturze, mogące zasłonić przepływ sprężonego powietrza. Więcej na działania osuszaczy adsorpcyjnych opierają się na własnościach chemicznych oraz fizycznych materiału adsorpcyjnego zastosowanego do wiązania cząstek pary . Zimna regeneracja osuszaczy, bez użycia narzędzia grzewczego, oparta jest na zagospodarowaniu części suchnarzędzia (kliknij i sprawdź)?onego powietrza, przepływającego w przeciwprądzie wobec nasyconej wilgoci. Napór wydmuchu jest utrzymywany na sztywnym pułapie i stałym przepływie, bez względu na obciążenie.

Kondensat jest kluczową przyczyną korozji instalacji (rury aluminiowe), dysfunkcji przyrządów i zakłóceń. Teraźniejsze maszyny jak też procesy fabryczne coraz bardziej potrzebują czystego jak też suchego sprężonego powietrza. Usuwanie wszelkich zanieczyszczeń, takich jak olej, kondensat kurz itp.

Jest niezbędne by przeciwdziałać przerwaniu produkcji albo niszczeniu wyrobu końcowego. Tradycyjne separatory nie są już wystarczające i wykorzystanie bardziej zaawansowanych podejść jest nieodzowne.

Nie ociągaj się – jeśli pragniesz przestudiować dalsze szczegóły (www.trops.pl/) na ten bardzo interesujący temat, to kliknij w link poniżej i przeloguj się do nowego tekstu.

Osuszacze adsorpcyjne są najpopularniejszymi urządzeniami eliminującymi kondensat – .

, , ,

Related posts

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Gdzie znaleźć fachowe narzędzia w Internecie

Za pomocą elektronarzędzi istnieje możliwość wykonania łatwiej prac, które sprawiłyby trudność w wykonaniu ich narzędziami ręcznymi. Zaliczamy do nich frezarki, wiertarki, narzędzia do szlifowania czy też urządzenia domowe, jak np. sokowirówka lub mikser. Takie narzędzia są bardzo przydatne i pozwalają na zaoszczędzenie czasu. Warto jednak dokonać jak najlepszego wyboru, aby otrzymać jak najlepsze sprzęty w najniższej cenie.

Gdzie tanio kupić sprzęt do firmowego serwisu? Spróbujemy poradzić

Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie o biznesowym charakterze musimy między innymi skupić się na aspektach ekonomicznych. Ważne jest między innymi to, by zmieścić się w przyjętym na początku budżecie jak i, żeby co miesiąc generować przychody, jakie pozwolą nam pokryć bieżące koszty.

Co to jest napinacz akumulatorowy? Jakie jest jej przeznaczenie?

Jest mnóstwo przyrządów, które upraszczają nam aktywność w pracy i w domu. Jednym z owych przyrządów jest spinarka ręczna. Służy do połączenia materiału przy pomocy polipropylenowych, poliestrowych, papierowych i metalowych opasek. Proste, jednak niezawodne sprzęty służące do manualnego wiązania polipropylenową taśmą większych przedmiotów, także luźno ułożonych produktów na palecie.
Łatwe w obsłudze narzędzia do spinania taśmą polipropylenową, lub poliestrową przy pomocy sprzączki drucianej. Urządzenie zapewnia właściwe naprężenie, także rozcięcie opaski wychodzącej z rolki. Napinacz jest poręczniejszy od paskowacza ze względu na jego wymiary. Do pakowacza jest możliwość zastosować rozmaite szerokości opaski, w zależności od wymogów wiązania.

Gdy mamy działalność budowlaną to na pewno wynajem żurawi będzie nam nieodzowny w trakcie roboty

Posiadanie osobistej firmy jest na obecną chwilę kwestią niesamowicie dobrą, dlatego że jeśli tylko popatrzymy na to co się dzieje na rynku pracy to zdecydowanie ujrzymy, że na nieszczęście aby uzyskać bardzo dobrą robotę, jaka będzie się łączyła z stosownym wynagrodzeniem, zdecydowanie musimy starać się kończyć jak najodpowiedniejsze studia i to najlepiej za granicą i najlepiej żebyśmy w tym czasie robili praktykę.

Jak urządzić plac zabaw, by spełniał swoje główne zadania? Na jakie elementy musimy zwrócić uwagę?

Nasze place zabaw są coraz bardziej profesjonalnie zadbane i bezpieczne. Jednakże, są trudności mające związek z wybraniem funkcjonalnych urządzeń oraz właściwej nawierzchni, po której bezpiecznie będą biegały dzieci. Na jakie elementy musimy zwracać uwagę, jak pragniemy urządzić bezpieczny oraz atrakcyjny plac zabaw? Plac zabaw to jeden z najistotniejszych elementów zagospodarowania przestrzeni na osiedlu. To przestrzeń, w jakiej dzieci powinny czuć się swobodnie i najbardziej przyjemnie, natomiast rodzice powinni nie bać się o swoje dzieci.

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.