Kompresja oraz uzdatnianie powietrza w fabrykach

Aktualnie, sprężone powietrze jest podstawowym i niezbędnym źródłem zasilania dla większości przebiegów wytwórczych, tak w niewielkich zakładach jak również wielkich wytwórniach. Typowa filtracja sprężonego powietrza już nie starczy. Współczesne zakłady produkcyjne wymagają wyjątkowo czystego powietrza z małą zawartością pary wodnej. Podtrzymywanie punktu rosy sprężonego powietrza na właściwie niskim poziomie umożliwia prawidłową jakość w procesie produkcyjnym.

Osuszacz powietrza

Autor: Alex Wiebe
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiej przyczyny osuszacze adsorpcyjne? Sprężarki powietrza jakie pracują w temperaturze 20 °C i wilgoci względnej 70%, pobierają 12 g wody na każdy 1Nm3 tlenu – . Sprężone powietrze zostaje schładzane do 30 °C, natomiast skropliny zostają odseparowane. Mimo tego, w powietrzu zostaje 2,8 g wody na każdy m3 w postaci pary . W przypadku nagłego rozprężania powietrza w urządzeniu pneumatycznym, jego temperatura jest w stanie zmaleć poniżej punktu rosy. Kiedy temperatura opadnie poniżej punktu rosy, następuje dalsze skraplanie a także powstawanie kondensatu. Po jakimś czasie może to doprowadzić do: poważnych skaz w instalacji, w narzędziach pneumatycznych oraz w wyrobie końcowym, osadzania się lodu w armaturze, mogące zasłonić przepływ sprężonego powietrza. Więcej na działania osuszaczy adsorpcyjnych opierają się na własnościach chemicznych oraz fizycznych materiału adsorpcyjnego zastosowanego do wiązania cząstek pary . Zimna regeneracja osuszaczy, bez użycia narzędzia grzewczego, oparta jest na zagospodarowaniu części suchnarzędzia (kliknij i sprawdź)?onego powietrza, przepływającego w przeciwprądzie wobec nasyconej wilgoci. Napór wydmuchu jest utrzymywany na sztywnym pułapie i stałym przepływie, bez względu na obciążenie.

Kondensat jest kluczową przyczyną korozji instalacji (rury aluminiowe), dysfunkcji przyrządów i zakłóceń. Teraźniejsze maszyny jak też procesy fabryczne coraz bardziej potrzebują czystego jak też suchego sprężonego powietrza. Usuwanie wszelkich zanieczyszczeń, takich jak olej, kondensat kurz itp.

Jest niezbędne by przeciwdziałać przerwaniu produkcji albo niszczeniu wyrobu końcowego. Tradycyjne separatory nie są już wystarczające i wykorzystanie bardziej zaawansowanych podejść jest nieodzowne.

Nie ociągaj się – jeśli pragniesz przestudiować dalsze szczegóły (www.trops.pl/) na ten bardzo interesujący temat, to kliknij w link poniżej i przeloguj się do nowego tekstu.

Osuszacze adsorpcyjne są najpopularniejszymi urządzeniami eliminującymi kondensat – .

, , ,

Related posts

Wytwarzanie prądu o dowolnej sile, w dowolnym miejscu i w dowolnym etapie

Przez ładnych kilkadziesiąt lat autonomiczny zespół do wytwarzania energii elektrycznej znajdowały się tylko na wyposażeniu wojska. Wyłapywaniem biogazu w oczyszczalniach ścieków, nie wspominając o jego zbawiennym wykorzystaniu w urządzeniach elektroenergetycznych, nikt sobie nie zaprzątał głowy. Jedyną formacją cywilną używającą generatory prądotwórcze były wytwórnie filmowe.

Przyrządy do domu – co należy posiadać w przydomowym warsztacie

Bez względu na to, czy zamieszkujemy w kawalerce, czy też w wielkim domu, co pewien czas musimy sobie poradzić z kapiącym kranem, powieszeniem nowego obrazu bądź wywierceniem otworu w ścianie. Jakie narzędzia będą nam do tego niezbędne? Podpowiadamy bez czego nie może obejść się domowa tak zwana złota rączka. Na początek, wbijak. Rejestr narzędzi inicjują te oczywiste, które przychodzą nam na myśl w początkowej kolejności, m.in. młotek. Wystarczy jeden, jednak za to wielozadaniowy, o typowej główce oraz trzonku z drewna, długości 20–35 cm.

O czym warto jest dziś przede wszystkim pamiętać organizując swój ogród?

Własny ogród to marzenie wielu osób. Dlaczego? Głównie przez wzgląd na fakt, że niezależnie od posiadanej powierzchni, daje szansę odprężyć się na łonie natury. W dodatku, nie bez znaczenia jest również szansa pielęgnowania roślin, co dla niektórych jest najlepszym sposobem na relaks. Trzeba jednakże pamiętać o odpowiednim zaplanowaniu ogrodu.

Wybierz odpowiednie urządzenia i rejestratory, by okazać się pewnym dobrych wyników

Automatyka przemysłowa jest wymagającą sferą, która obliguje do wykorzystania materiałów wyróżniających się doskonałymi parametrami. To dzięki nim działalność staje się wydajna, jak także bezpieczna dla osób obsługujących aparaturę. W przypadku hal przemysłowych niesamowicie istotnym aspektem jest pomiar temperatury, bowiem osiąganie wysokich wartości potrafi grozić sytuacjami bardzo niebezpiecznymi.

Konstrukcje stalowe: garść bez wątpienia niezbędnych informacji

Materiałem stosowanym w kilku gałęziach przemysłu będzie stal. Jedną z gałęzi przemysłu, w którym jest ona wykorzystywana będzie dział budowlany. Zastosowanie elementów stalowych ma wpływ na skrócenie czasu prac budowlanych różnych obiektów. Dlatego budownictwo tak chętnie korzysta się ze stali. Z elementów stalowych budowane są obecnie nie jedynie hale magazynowe czy pomieszczenia produkcyjne, lecz także hale sportowe, hangary, wiaty słupy wysokiego napięcia.

Latest posts

Kilka podstawowych informacji w odniesieniu do klimatyzatora

Klimatyzator to tego typu urządzenie, które przynosi nam ukojenie przede wszystkim w czasie niezwykle upalnych dni. Jego skuteczność funkcjonowania jest zależna od dużej ilości czynników.
Jeżeli wybieramy urządzenia typu split, które są połączeniem dwóch jednostek (wewnętrznej i zewnętrznej), to musimy zadbać o ich odpowiednie rozmieszczenie, zwłaszcza jednostki znajdującej się w środku pomieszczenia.

Nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

Lubimy podejmować nowe wyzwania i wierzymy, że tuż za rogiem czeka na nas coś interesującego. Nie wyobrażamy sobie spędzenia reszty życia na prowincji, więc emigrujemy do większego miasta, z którym wiążemy swoją przyszłość. Miasta, które będzie w stanie dać nam możliwości, doprowadzić do realizacji naszych oczekiwań oraz pasji.

Jakim sposobem dobrze wyposażyć swoje M?

Elegancko wyposażone mieszkanie to cel wielu z nas. Nic w tym nadzwyczajnego, przecież w we właściwy sposób przemyślanej powierzchni nie tylko przyjemnie się spędza czas, lecz również doskonale wypoczywa. Funkcjonalne zagospodarowanie powierzchni pozwoli nam utrzymać w własnym domu właściwy porządek.

Kredyt na samochód czy motopożyczka bez Biura Informacji Kredytowej?

Prowadząc firmę mamy możliwość otrzymania dofinansowania pieniężnego zagwarantowanego posiadanym samochodem. Zabezpieczeniem takiej pożyczki jest zabranie częściowe pojazdu. Kredyt jest skierowany dla firm, które nie mogą udokumentować swoich przychodów. Kwota takiego zapożyczenia jest uzależniona od wartości posiadanego auta.