Drobiazgowa charakterystyka popularnej cegły pełnej i stropów gęstożebrowych

Cegły pełne są poświęcone do robienia różnorodnego typu ścian – ścian nośnych, ścian działowych bądź ścian zewnętrznych z dociepleniem. Mało tego z cięgieł całych wykonuje się także ściany samonośne, osłonowe albo wypełniające.

cegła

Autor: Bertram Nudelbach
Źródło: http://www.flickr.com

Cegła pełna wykorzystywana jest zarówno w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i w przemyśle społecznym, poza tym cegły pełne wolno z powodzeniem wykorzystywać też w toku wykonywania przewodów kominowych. Cegły pełne bez żadnego problemu znajdziemy w wielu sklepach budowlanych, również tych internetowych. To niesłychanie popularny oraz skuteczny artykuł budowlany, jaki w budownictwie stosowany jest od wielu długich lat. Zobacz tu newsy: więcej.

Stropy gęstożebrowe mają obecnie szczególne zastosowanie w domkach jednorodzinnych. Cechują się one szczątkowo prefabrykowanymi belkami, które układane są z rzędu na ścianie. Strop gęstożebrowy nadaje się do użycia w przeróżnego typu pomieszczeniach, nawet tych o nieregularnym kształcie. Aktualnie możemy wyróżnić multum typów i modeli stropów gęstożebrowych, które odróżniają się od siebie poszczególnymi parametrami, na przykład wielkością belek. Niewątpliwie powinno się poznać te najważniejsze. Dla zainteresowanych: modna cegła pełna.

Ogromnie popularnym rodzajem stropów gęstożebrowych jest Teriva. Żebra w rodzaju Teriva mają postać belek kratownicowych, natomiast zbrojenie jest zabetonowane w betonowych stopkach. Jednakowo słynnym typem stropów jest też Ceram, których dolne zbrojenie zostało zabetonowane w układach ceramicznych. Co więcej obecnie zdołamy wyróżnić również strop gęstożebrowy

klinkier

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Porotherm lub Fert. Stropy gęstożebrowe zawierają multum plusów oraz zalet, w szczególności wartością jest możliwość montażu ręcznego, bowiem elementy stropu są nadzwyczaj lekkie. To sprawia, że montaż jest dość prędki i nieskomplikowany. W stropie bez problemu wolno również przeprowadzić elektryczne obwody.

, ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.