Drobiazgowa charakterystyka popularnej cegły pełnej i stropów gęstożebrowych

Cegły pełne są poświęcone do robienia różnorodnego typu ścian – ścian nośnych, ścian działowych bądź ścian zewnętrznych z dociepleniem. Mało tego z cięgieł całych wykonuje się także ściany samonośne, osłonowe albo wypełniające.

cegła

Autor: Bertram Nudelbach
Źródło: http://www.flickr.com

Cegła pełna wykorzystywana jest zarówno w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i w przemyśle społecznym, poza tym cegły pełne wolno z powodzeniem wykorzystywać też w toku wykonywania przewodów kominowych. Cegły pełne bez żadnego problemu znajdziemy w wielu sklepach budowlanych, również tych internetowych. To niesłychanie popularny oraz skuteczny artykuł budowlany, jaki w budownictwie stosowany jest od wielu długich lat. Zobacz tu newsy: więcej.

Stropy gęstożebrowe mają obecnie szczególne zastosowanie w domkach jednorodzinnych. Cechują się one szczątkowo prefabrykowanymi belkami, które układane są z rzędu na ścianie. Strop gęstożebrowy nadaje się do użycia w przeróżnego typu pomieszczeniach, nawet tych o nieregularnym kształcie. Aktualnie możemy wyróżnić multum typów i modeli stropów gęstożebrowych, które odróżniają się od siebie poszczególnymi parametrami, na przykład wielkością belek. Niewątpliwie powinno się poznać te najważniejsze.

Zaciekawiony? To dla nas rewelacyjna informacja. Więc kliknij tu wałki poliuretanowe i oglądaj bez ograniczeń następne specjalistyczne wątki.

Dla zainteresowanych: modna cegła pełna.

Ogromnie popularnym rodzajem stropów gęstożebrowych jest Teriva. Żebra w rodzaju Teriva mają postać belek kratownicowych, natomiast zbrojenie jest zabetonowane w betonowych stopkach. Jednakowo słynnym typem stropów jest też Ceram, których dolne zbrojenie zostało zabetonowane w układach ceramicznych. Co więcej obecnie zdołamy wyróżnić również strop gęstożebrowy

klinkier

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Porotherm lub Fert. Stropy gęstożebrowe zawierają multum plusów oraz zalet, w szczególności wartością jest możliwość montażu ręcznego, bowiem elementy stropu są nadzwyczaj lekkie. To sprawia, że montaż jest dość prędki i nieskomplikowany. W stropie bez problemu wolno również przeprowadzić elektryczne obwody.

, ,

Related posts

Latest posts

Na fajną ofertę trafimy wpisując narzędzia pneumatyczne Zielona Góra

Kiedy co chwilę mamy coś do wywiercenia, lub dość często wkręcamy jakieś śrubki, to trzeba pomyśleć o sprawunku narzędzi pneumatycznych. Dzięki nim wszystko będziemy mogli robić szybciej i bez zbędnego trudu, a narzędzia te będą się mniej niszczyły, gdyż będą pracowały na sprężone powietrze.

Wynajem biura w Warszawie

Trudnym zdaniem jest znalezienie odpowiedniego miejsca do wynajęcia, aby stało się ono w krótkim czasie odpowiednim pomieszczeniem do pracy. Znakomita oferta na biura do wynajęcia w Warszawie zaproponować może osobom zainteresowanym w zadziwiająco korzystnych cenowo propozycjach. Wybierając wynajem danego biura nie trzeba martwić się o jego renowację lub zmianę, gdyż wszystkim zajmuje się właściciel we współpracy z firmą pośredniczącą.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnych czasach technologia bardzo prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Dziedzinami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno architektura oraz budownictwo. Na rynku znajduje się bardzo wiele wyspecjalizowanych programów, które znacząco ułatwiają pracę w tych zawodach.

Podmokły grunt – budować czy nie?

Podczas projektowania budowy kluczowe jest to, na jakim podłożu ma powstać budynek. Warto teraz przypomnieć opowieść o powstawaniu obecnego Sankt Petersburga. Car Rosjan, Piotr Pierwszy, zdecydował, że w północnych rejonach cesarstwa postawi metropolię, która będzie mogła stanąć w szranki z najpiękniejszymi miastami kontynentu.