Drobiazgowa charakterystyka popularnej cegły pełnej i stropów gęstożebrowych

Cegły pełne są poświęcone do robienia różnorodnego typu ścian – ścian nośnych, ścian działowych bądź ścian zewnętrznych z dociepleniem. Mało tego z cięgieł całych wykonuje się także ściany samonośne, osłonowe albo wypełniające.

cegła

Autor: Bertram Nudelbach
Źródło: http://www.flickr.com

Cegła pełna wykorzystywana jest zarówno w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i w przemyśle społecznym, poza tym cegły pełne wolno z powodzeniem wykorzystywać też w toku wykonywania przewodów kominowych. Cegły pełne bez żadnego problemu znajdziemy w wielu sklepach budowlanych, również tych internetowych. To niesłychanie popularny oraz skuteczny artykuł budowlany, jaki w budownictwie stosowany jest od wielu długich lat. Zobacz tu newsy: więcej.

Stropy gęstożebrowe mają obecnie szczególne zastosowanie w domkach jednorodzinnych. Cechują się one szczątkowo prefabrykowanymi belkami, które układane są z rzędu na ścianie. Strop gęstożebrowy nadaje się do użycia w przeróżnego typu pomieszczeniach, nawet tych o nieregularnym kształcie. Aktualnie możemy wyróżnić multum typów i modeli stropów gęstożebrowych, które odróżniają się od siebie poszczególnymi parametrami, na przykład wielkością belek. Niewątpliwie powinno się poznać te najważniejsze.

Zaciekawiony? To dla nas rewelacyjna informacja. Więc kliknij tu wałki poliuretanowe i oglądaj bez ograniczeń następne specjalistyczne wątki.

Dla zainteresowanych: modna cegła pełna.

Ogromnie popularnym rodzajem stropów gęstożebrowych jest Teriva. Żebra w rodzaju Teriva mają postać belek kratownicowych, natomiast zbrojenie jest zabetonowane w betonowych stopkach. Jednakowo słynnym typem stropów jest też Ceram, których dolne zbrojenie zostało zabetonowane w układach ceramicznych. Co więcej obecnie zdołamy wyróżnić również strop gęstożebrowy

klinkier

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Porotherm lub Fert. Stropy gęstożebrowe zawierają multum plusów oraz zalet, w szczególności wartością jest możliwość montażu ręcznego, bowiem elementy stropu są nadzwyczaj lekkie. To sprawia, że montaż jest dość prędki i nieskomplikowany. W stropie bez problemu wolno również przeprowadzić elektryczne obwody.

, ,

Related posts

Latest posts

Sprawdzamy jak wykorzystać sterowanie roletami

W dzisiejszych czasach nie musimy spacerować po całym domu i sprawdzać czy wszystkie światła są wyłączone. W dzisiejszych czasach musimy tylko wcisnąć przycisk. Otóż istnieją systemy, które pozwalają sterować oświetleniem przy pomocy pilota.

Architekci wnętrz Warszawa są uwielbiani

Czasami ludzie posiadają świetną wizję artystyczną

Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś bierze się za urządzanie swojego domu oraz robi to rzeczywiście wspaniale, bo ma szansę się pochwalić wspaniałą wizją artystyczną i niesamowitym wyczuciem smaku. Wówczas wszystko robi samodzielnie, nie myśli nawet o tym, aby poprosić o pomoc profesjonalistów, a co więcej rezultat ostateczny przeważnie niewiele wyróżnia się od tego, z jakim mamy szansę się spotkać w różnych magazynach.

Certus – rozpoznawalna oraz wyróżniana spółka mająca do zaoferowania technologie budowlane

Certus to wiodąca na rynku firma działająca w branży budowlanej. Proponuje ona sporo artykułów niezmiernie wysokiej jakości, które okażą się przydatne w budowlance. Firma certus przede wszystkim proponuje prefabrykaty betonowe, elementy wykończeniowe, kostkę brukową oraz belki stopowe. To polecany i fachowy wytwórca, jaki znany jest z artykułów niesłychanie dobrej jakości.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnej chwili technologia niezwykle prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Branżami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno budownictwo i architektura. Na rynku znajduje się bardzo wiele specjalistycznych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.