Drobiazgowa charakterystyka popularnej cegły pełnej i stropów gęstożebrowych

Cegły pełne są poświęcone do robienia różnorodnego typu ścian – ścian nośnych, ścian działowych bądź ścian zewnętrznych z dociepleniem. Mało tego z cięgieł całych wykonuje się także ściany samonośne, osłonowe albo wypełniające.

cegła

Autor: Bertram Nudelbach
Źródło: http://www.flickr.com

Cegła pełna wykorzystywana jest zarówno w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i w przemyśle społecznym, poza tym cegły pełne wolno z powodzeniem wykorzystywać też w toku wykonywania przewodów kominowych. Cegły pełne bez żadnego problemu znajdziemy w wielu sklepach budowlanych, również tych internetowych. To niesłychanie popularny oraz skuteczny artykuł budowlany, jaki w budownictwie stosowany jest od wielu długich lat. Zobacz tu newsy: więcej.

Stropy gęstożebrowe mają obecnie szczególne zastosowanie w domkach jednorodzinnych. Cechują się one szczątkowo prefabrykowanymi belkami, które układane są z rzędu na ścianie. Strop gęstożebrowy nadaje się do użycia w przeróżnego typu pomieszczeniach, nawet tych o nieregularnym kształcie. Aktualnie możemy wyróżnić multum typów i modeli stropów gęstożebrowych, które odróżniają się od siebie poszczególnymi parametrami, na przykład wielkością belek. Niewątpliwie powinno się poznać te najważniejsze.

Zaciekawiony? To dla nas rewelacyjna informacja. Więc kliknij tu wałki poliuretanowe i oglądaj bez ograniczeń następne specjalistyczne wątki.

Dla zainteresowanych: modna cegła pełna.

Ogromnie popularnym rodzajem stropów gęstożebrowych jest Teriva. Żebra w rodzaju Teriva mają postać belek kratownicowych, natomiast zbrojenie jest zabetonowane w betonowych stopkach. Jednakowo słynnym typem stropów jest też Ceram, których dolne zbrojenie zostało zabetonowane w układach ceramicznych. Co więcej obecnie zdołamy wyróżnić również strop gęstożebrowy

klinkier

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Porotherm lub Fert. Stropy gęstożebrowe zawierają multum plusów oraz zalet, w szczególności wartością jest możliwość montażu ręcznego, bowiem elementy stropu są nadzwyczaj lekkie. To sprawia, że montaż jest dość prędki i nieskomplikowany. W stropie bez problemu wolno również przeprowadzić elektryczne obwody.

, ,

Related posts

Latest posts

Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Najważniejszym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest zazwyczaj cena, jednak nie powinno tak być, ponieważ nie jest to najważniejszy czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej niskiej jakości lub odwrotnie - model drzwi będzie tani, jednak będzie także dobrej klasy.

Dlaczego wybór dobrego projektu domu jest tak istotny?

W momencie gdy planujemy budowę swojego domu, najczęściej z wyszukaniem projektu nie mamy żadnego kłopotu. Przeglądamy przeróżne strony internetowe, katalogi czy też słuchamy wskazówek mniej lub bardziej doświadczonych znajomych.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowanie toreb z nabytkami wymaga wysoce rozwiniętych umiejętności logistycznych, tak samo szukanie potrzebnych szklanek a także towarów, z których zamierzamy upichcić obiadek.
Znakomicie przemyślany projekt kuchni sprawi, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o kluczowych zasadach ergonomii kuchennej.

Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną nazywamy grubość powłoki betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która ochrania zbrojenie przed szkodliwym wpływaniem siedliska.
Wzmocnienie różnych składników budowlanych budynku może niestety ulegać zepsuciu dla przykładu pod wpływem dużej temperatury lub kwaśnego podłoża.