W jaki sposób użytkować energię ze słońca przez cały rok

Energia ze słońca magazynuje się w ziemi, w wodach gruntowych oraz w powietrzu. Aktualnie można ją zużywać przy pomocy tak zwanej pompy ciepła i wykorzystywać ją do grzania a także podgrzewania wody. Zastosowanie pompy ciepła w ogóle nie wymaga użycia komina.

pompa ciepła

Autor: Isle of Man Government
Źródło: http://www.flickr.com
Taka pompa wykorzystuje w dużej mierze odnawialne źródła energii a także nie powoduje żadnej emisji substancji toksycznych. Warto mieć na uwadze, że pompy ciepła eksploatują niedużą ilość energii elektrycznej (prawie 25 procent mocy pompy). Oznacza to, że 75% całkowitego zapotrzebowania na energię pokrywa energia otrzymana bezpłatnie ze środowiska naturalnego.

Interesuje Cię opisywany materiał? Jeżeli tak, to śmiało kliknij ten link – to rzeczywiście użyteczna strona, która jest warta Twojego zainteresowania.

Wzrastające koszty energii elektrycznej i coraz znaczniejsze obciążenie przyrody dają wyraźny sygnał: najwyższy już czas by zacząć myśleć o opcjonalnych formach uzyskiwania energii. To energia odnawialna jest energią przyszłości, a pompy ciepła są świetnym rozwiązaniem żeby skutecznie wykorzystywać tę gratisową energię (więcej w temacie: zainstalowanie pompy ciepła). W tenże sposób zdołamy być nie tylko bardziej niezależnym, lecz również chronić środowisko naturalne.

W sklepach znajdują się urządzenia, użytkujące energię tak z powietrza, z gruntu jak też z wód gruntowych, w związku z tym rozwiązanie możemy dostosować do swoich oczekiwań, wymogów a również do warunków w jakich będzie pracować pompa ciepła. W sprzedaży osiągalne są pompy ciepła przeznaczone do niedużych domów jednorodzinnych oraz do obiektów fabrycznych, zarówno do budynków nowo budowanych jak i obiektów modernizowanych.

Pompy ciepła to przyrządy działające na takiej samej regule jak chłodziarka lub klimatyzacja. Ich zamysłem nie jest jednakże odebranie ciepła od owoców czy jogurtów skrytych w schładzarce, lecz dostarczenie ciepła, zatem to, co schładzarka robi na zamienniku umiejscowionym z tyłu obudowy (sprawdź na na na przeczytasz więcej). W dużym skrócie, pompa ciepła pobierając 1 kWh prądu elektrycznego bierze z otoczenia 1-4 kWh ciepła, a potem w całkowitej ilości 2-5 kWh przekazuje to ciepło do środowiska. Pompa ciepła zapewnia sporzej ciepła, niż zużywa prądu i dlatego jest tania w eksploatacji (mówi się, że ma współczynnik wydajności blisko 2-5). W związku z tym uważa się, że takie pompy ciepła są odnawialnym źródłem prądu (dużą część ciepła oddawanego do mieszkania czerpią ze środowiska naturalnego).

,

Related posts

Latest posts

Pomoc ekspertów jest nieoceniona

Do kupna apartamentu trzeba podejść niezwykle kompleksowo. Jest to wyjątkowo istotne, bo nieruchomości nie wykupujemy codziennie. Rekomenduje się więc zwrócić się ze swoją prośbą do doświadczonego specjalisty, jaki może pomóc określić sprawdzoną i godną naszej uwagi opcję dla nas. Możliwości szczególnie ciekawych stale przybywa, co uraduje klientów na rynku najbardziej. Szczególne rozwiązania dopracowywane są w sposób systematyczny przez naszych specjalistów.

Jak postawić szopkę drewnianą w ogrodzie?

Budowa osobistego miejsca w ogródku to misja oraz cel, ale przy okazji to też doskonała zabawa. Najfajniejsze jest, że efekty ujrzycie błyskawicznie, a zadanie w żadnym razie nie będzie trudne.
Najpierw budowę powinno się zgłosić do gminy.

Projekty domów. – przejrzyj studio krajobrazy

Wiele osób marzy o swoim własnym domku. Jednakże tak samo wiele osób wnioskuje, że w czasach ciężkich dla nas jest to nierealne. Boimy się zaciągać kredyty, bo tylko w sumie dzięki nim większość osób jest w stanie wybudować swój własny dom. Choć można również wyjechać za granice i tam zarabiać na upragnione cztery kąty.

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.