W jaki sposób użytkować energię ze słońca przez cały rok

Energia ze słońca magazynuje się w ziemi, w wodach gruntowych oraz w powietrzu. Aktualnie można ją zużywać przy pomocy tak zwanej pompy ciepła i wykorzystywać ją do grzania a także podgrzewania wody. Zastosowanie pompy ciepła w ogóle nie wymaga użycia komina.

pompa ciepła

Autor: Isle of Man Government
Źródło: http://www.flickr.com
Taka pompa wykorzystuje w dużej mierze odnawialne źródła energii a także nie powoduje żadnej emisji substancji toksycznych. Warto mieć na uwadze, że pompy ciepła eksploatują niedużą ilość energii elektrycznej (prawie 25 procent mocy pompy). Oznacza to, że 75% całkowitego zapotrzebowania na energię pokrywa energia otrzymana bezpłatnie ze środowiska naturalnego.

Interesuje Cię opisywany materiał? Jeżeli tak, to śmiało kliknij ten link – to rzeczywiście użyteczna strona, która jest warta Twojego zainteresowania.

Wzrastające koszty energii elektrycznej i coraz znaczniejsze obciążenie przyrody dają wyraźny sygnał: najwyższy już czas by zacząć myśleć o opcjonalnych formach uzyskiwania energii. To energia odnawialna jest energią przyszłości, a pompy ciepła są świetnym rozwiązaniem żeby skutecznie wykorzystywać tę gratisową energię (więcej w temacie: zainstalowanie pompy ciepła). W tenże sposób zdołamy być nie tylko bardziej niezależnym, lecz również chronić środowisko naturalne.

W sklepach znajdują się urządzenia, użytkujące energię tak z powietrza, z gruntu jak też z wód gruntowych, w związku z tym rozwiązanie możemy dostosować do swoich oczekiwań, wymogów a również do warunków w jakich będzie pracować pompa ciepła. W sprzedaży osiągalne są pompy ciepła przeznaczone do niedużych domów jednorodzinnych oraz do obiektów fabrycznych, zarówno do budynków nowo budowanych jak i obiektów modernizowanych.

Pompy ciepła to przyrządy działające na takiej samej regule jak chłodziarka lub klimatyzacja. Ich zamysłem nie jest jednakże odebranie ciepła od owoców czy jogurtów skrytych w schładzarce, lecz dostarczenie ciepła, zatem to, co schładzarka robi na zamienniku umiejscowionym z tyłu obudowy (sprawdź na na na przeczytasz więcej). W dużym skrócie, pompa ciepła pobierając 1 kWh prądu elektrycznego bierze z otoczenia 1-4 kWh ciepła, a potem w całkowitej ilości 2-5 kWh przekazuje to ciepło do środowiska. Pompa ciepła zapewnia sporzej ciepła, niż zużywa prądu i dlatego jest tania w eksploatacji (mówi się, że ma współczynnik wydajności blisko 2-5). W związku z tym uważa się, że takie pompy ciepła są odnawialnym źródłem prądu (dużą część ciepła oddawanego do mieszkania czerpią ze środowiska naturalnego).

,

Related posts

Latest posts

Kilka podstawowych informacji w odniesieniu do klimatyzatora

Klimatyzator to tego typu urządzenie, które przynosi nam ukojenie przede wszystkim w czasie niezwykle upalnych dni. Jego skuteczność funkcjonowania jest zależna od dużej ilości czynników.
Jeżeli wybieramy urządzenia typu split, które są połączeniem dwóch jednostek (wewnętrznej i zewnętrznej), to musimy zadbać o ich odpowiednie rozmieszczenie, zwłaszcza jednostki znajdującej się w środku pomieszczenia.

Nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

Lubimy podejmować nowe wyzwania i wierzymy, że tuż za rogiem czeka na nas coś interesującego. Nie wyobrażamy sobie spędzenia reszty życia na prowincji, więc emigrujemy do większego miasta, z którym wiążemy swoją przyszłość. Miasta, które będzie w stanie dać nam możliwości, doprowadzić do realizacji naszych oczekiwań oraz pasji.

Jakim sposobem dobrze wyposażyć swoje M?

Elegancko wyposażone mieszkanie to cel wielu z nas. Nic w tym nadzwyczajnego, przecież w we właściwy sposób przemyślanej powierzchni nie tylko przyjemnie się spędza czas, lecz również doskonale wypoczywa. Funkcjonalne zagospodarowanie powierzchni pozwoli nam utrzymać w własnym domu właściwy porządek.

Kredyt na samochód czy motopożyczka bez Biura Informacji Kredytowej?

Prowadząc firmę mamy możliwość otrzymania dofinansowania pieniężnego zagwarantowanego posiadanym samochodem. Zabezpieczeniem takiej pożyczki jest zabranie częściowe pojazdu. Kredyt jest skierowany dla firm, które nie mogą udokumentować swoich przychodów. Kwota takiego zapożyczenia jest uzależniona od wartości posiadanego auta.