Korzystniej nabyć czy wynająć? Co zrobić, żeby wreszcie zamieszkać na swoim? Które mieszkania się opłacają?

Gdzie się osiedlić? Czy korzystnie jest nabywać nowe mieszkania czy może jednak szukać czegoś na rynku wtórnym? Co myśleć o wynajmie mieszkań? Czy ma to sens?

Takie i inne pytania rodzą się w naszej głowie, gdy wybieramy kupno lub wynajem mieszkania. Nic w tym dziwnego, to bardzo istotne kwestie, które nierzadko decydują o naszej przyszłości. Jak więc wybrać najlepiej? O czym nie możemy zapomnieć?

budynki

Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, ile chcemy wynajmować mieszkanie? Zaczynamy na studiach, a potem, kiedy już je kończymy dalej to robimy. Z jednej strony nie mamy zbyt wielu okazji, żeby kupić własne mieszkanie, ponieważ skomplikowana sytuacja na rynku zatrudnienia to utrudnia, z drugiej dużo osób bierze przykład z krajów zachodnich, gdzie bardzo często wynajem mieszkań jest popularne. I to przez długi okres czasu, nawet przez większa część życia. Niby tak, ale my Polacy mamy dość silne poczucie posiadania i każdy z nas marzy o własnym mieszkaniu. Nie można tego zmienić z dnia na dzień.

Nie satysfakcjonują nas miejsca pod wynajem, a z drugiej strony żal nam w taki sposób wydanych pieniędzy. Te pieniądze bowiem przelewane są na konto kogoś innego, a dla nas są bezpowrotnie wydane. Z tego względu, gdy mamy taką szansę opłaca się zdobyć kredyt i zgodzić się na zakup swojego mieszkania. Pieniądze, które tracilibyśmy na wynajem, obecnie płacą nam kredyt.

Warto żyć oszczędnie, by w razie niedogodności mieć pod ręką odłożone pieniądze przeznaczone na spłatę kredytu. To mimo spodziewanych trudności na pewno korzystniejszy pomysł niż wynajmowanie, zwłaszcza, że mieszkania na sprzedaż są do zdobycia pod wieloma postaciami, to znaczy, że ceny są też wyższe i niższe, tak więc można znaleźć coś dla siebie. Deweloperzy prześcigają się w budowaniu tanich osiedli i w pełni funkcjonalnych i wygodnych, jak nowe osiedla Rzeszów to sprawia, że ta konkurencja o klienta sprzyja każdemu z nas. Ceny są niższe, więc rata kredytu nie jest tak przerażająca. W taki sposób nareszcie możemy sobie pozwolić na swoje mieszkanie, a to jest z pewnością jedna z ciekawszych inicjatyw w naszym życiu. To inwestycja na lata, na kolejne pokolenia, to obietnica mieszkania i spokojnego rozwoju.

,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.