Korzystniej nabyć czy wynająć? Co zrobić, żeby wreszcie zamieszkać na swoim? Które mieszkania się opłacają?

Gdzie się osiedlić? Czy korzystnie jest nabywać nowe mieszkania czy może jednak szukać czegoś na rynku wtórnym? Co myśleć o wynajmie mieszkań? Czy ma to sens?

Takie i inne pytania rodzą się w naszej głowie, gdy wybieramy kupno lub wynajem mieszkania. Nic w tym dziwnego, to bardzo istotne kwestie, które nierzadko decydują o naszej przyszłości. Jak więc wybrać najlepiej? O czym nie możemy zapomnieć?

budynki

Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, ile chcemy wynajmować mieszkanie? Zaczynamy na studiach, a potem, kiedy już je kończymy dalej to robimy. Z jednej strony nie mamy zbyt wielu okazji, żeby kupić własne mieszkanie, ponieważ skomplikowana sytuacja na rynku zatrudnienia to utrudnia, z drugiej dużo osób bierze przykład z krajów zachodnich, gdzie bardzo często wynajem mieszkań jest popularne. I to przez długi okres czasu, nawet przez większa część życia. Niby tak, ale my Polacy mamy dość silne poczucie posiadania i każdy z nas marzy o własnym mieszkaniu. Nie można tego zmienić z dnia na dzień.

Nie satysfakcjonują nas miejsca pod wynajem, a z drugiej strony żal nam w taki sposób wydanych pieniędzy. Te pieniądze bowiem przelewane są na konto kogoś innego, a dla nas są bezpowrotnie wydane. Z tego względu, gdy mamy taką szansę opłaca się zdobyć kredyt i zgodzić się na zakup swojego mieszkania. Pieniądze, które tracilibyśmy na wynajem, obecnie płacą nam kredyt.

Warto żyć oszczędnie, by w razie niedogodności mieć pod ręką odłożone pieniądze przeznaczone na spłatę kredytu. To mimo spodziewanych trudności na pewno korzystniejszy pomysł niż wynajmowanie, zwłaszcza, że mieszkania na sprzedaż są do zdobycia pod wieloma postaciami, to znaczy, że ceny są też wyższe i niższe, tak więc można znaleźć coś dla siebie. Deweloperzy prześcigają się w budowaniu tanich osiedli i w pełni funkcjonalnych i wygodnych, jak nowe osiedla Rzeszów to sprawia, że ta konkurencja o klienta sprzyja każdemu z nas. Ceny są niższe, więc rata kredytu nie jest tak przerażająca. W taki sposób nareszcie możemy sobie pozwolić na swoje mieszkanie, a to jest z pewnością jedna z ciekawszych inicjatyw w naszym życiu. To inwestycja na lata, na kolejne pokolenia, to obietnica mieszkania i spokojnego rozwoju.

,

Related posts

Latest posts

Jakie są korzyści i koszta deregulacji profesji zarządzającego nieruchomościami?

Biznes nieruchomości jest bardzo dochodowy. Posiadacz nieruchomości ma pewność, że jego pieniądze są solidnie ulokowane, ponieważ ta branża jest z punktu widzenia działań inwestycyjnych pewną inwestycją. Trzeba jednak posiadać wiedzę, żeby na nieruchomościach zarabiać. Oczywiście w sieci jest bardzo dużo informacji na ten temat.

Nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

Lubimy podejmować nowe wyzwania i jesteśmy absolutnie pewni, że tuż za rogiem czeka na nas coś interesującego. Nie wyobrażamy sobie spędzenia reszty życia w małym miasteczku, dlatego przeprowadzamy się do dużego miasta, z perspektywami. Miasta, które będzie w stanie zapewnić nam możliwości, spełnić nasze oczekiwania i pasje.

Co może nam zaproponować firma remontowa Wrocław?

Nieraz dzieje się tak, że musimy coś zreperować w naszym mieszkaniu, albo w jego otoczeniu. Kolejnym przypadkiem pragniemy się odseparować od nieznajomych, pragnąc posiadać gwarancję, że bez odpowiedniej zgodny nie zajrzą oni na naszą posesję.

Kilka podstawowych informacji w odniesieniu do klimatyzatora

Klimatyzator to takie urządzenie, które przynosi nam ukojenie przede wszystkim podczas niezwykle gorących dni. Jego skuteczność funkcjonowania jest zależna od wielu aspektów.
Jeśli decydujemy się na narzędzia typu split, które są połączeniem dwóch jednostek (wewnętrznej oraz zewnętrznej), to musimy zadbać o ich dobre rozmieszczenie, przede wszystkim jednostki znajdującej się w środku pokoju.