Korzystniej nabyć czy wynająć? Co zrobić, żeby wreszcie zamieszkać na swoim? Które mieszkania się opłacają?

Gdzie się osiedlić? Czy korzystnie jest nabywać nowe mieszkania czy może jednak szukać czegoś na rynku wtórnym? Co myśleć o wynajmie mieszkań? Czy ma to sens?

Takie i inne pytania rodzą się w naszej głowie, gdy wybieramy kupno lub wynajem mieszkania. Nic w tym dziwnego, to bardzo istotne kwestie, które nierzadko decydują o naszej przyszłości. Jak więc wybrać najlepiej? O czym nie możemy zapomnieć?

budynki

Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, ile chcemy wynajmować mieszkanie? Zaczynamy na studiach, a potem, kiedy już je kończymy dalej to robimy. Z jednej strony nie mamy zbyt wielu okazji, żeby kupić własne mieszkanie, ponieważ skomplikowana sytuacja na rynku zatrudnienia to utrudnia, z drugiej dużo osób bierze przykład z krajów zachodnich, gdzie bardzo często wynajem mieszkań jest popularne. I to przez długi okres czasu, nawet przez większa część życia. Niby tak, ale my Polacy mamy dość silne poczucie posiadania i każdy z nas marzy o własnym mieszkaniu. Nie można tego zmienić z dnia na dzień.

Nie satysfakcjonują nas miejsca pod wynajem, a z drugiej strony żal nam w taki sposób wydanych pieniędzy.

Chcemy Cię namówić do identycznie interesujących wpisów, które stworzyliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij w źródło i oglądaj to, na co masz chęć.

Te pieniądze bowiem przelewane są na konto kogoś innego, a dla nas są bezpowrotnie wydane. Z tego względu, gdy mamy taką szansę opłaca się zdobyć kredyt i zgodzić się na zakup swojego mieszkania. Pieniądze, które tracilibyśmy na wynajem, obecnie płacą nam kredyt.

Warto żyć oszczędnie, by w razie niedogodności mieć pod ręką odłożone pieniądze przeznaczone na spłatę kredytu. To mimo spodziewanych trudności na pewno korzystniejszy pomysł niż wynajmowanie, zwłaszcza, że mieszkania na sprzedaż są do zdobycia pod wieloma postaciami, to znaczy, że ceny są też wyższe i niższe, tak więc można znaleźć coś dla siebie. Deweloperzy prześcigają się w budowaniu tanich osiedli i w pełni funkcjonalnych i wygodnych, jak nowe osiedla Rzeszów to sprawia, że ta konkurencja o klienta sprzyja każdemu z nas. Ceny są niższe, więc rata kredytu nie jest tak przerażająca. W taki sposób nareszcie możemy sobie pozwolić na swoje mieszkanie, a to jest z pewnością jedna z ciekawszych inicjatyw w naszym życiu. To inwestycja na lata, na kolejne pokolenia, to obietnica mieszkania i spokojnego rozwoju.

,

Related posts

Latest posts

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.

Innowacyjny dom – bezpieczeństwo i spokojne życie

Komfort, bezpieczeństwo, a co ważniejsze – całkowity nadzór nad własnym domem. Czy to wykonalne? Co do tej kwestii nie ma żadnych zastrzeżeń!
Usługa Inteligentnej Technologii to innowacyjna kwestia pełnej kontroli własnego domu.