Czemu dobrze przestrzegać norm budowlanych? Co zmieni się w przepisach prawa budowlanego? Jaka to będzie nowelizacja?

Normy budowlane służą zachowaniu wszystkich koniecznych praktyk budowlanych, mają wpływ jednocześnie na bezpieczeństwo. Należy ich przestrzegać w każdym momencie. Jeśli o tym zapomnimy lub będziemy je specjalnie łamać, to można się liczyć z konsekwencjami prawnymi, a również zdrowotnymi.

prawoinwestycji.pl/zagadnienia-cywilnoprawne/

Autor: Klara Kopf
Źródło: http://www.flickr.com
Coś wykonywane niezbyt zgodnie z normami może skończyć się katastrofą budowlaną. To więc bardzo ważne, aby mieć w pamięć przestrzeganie norm budowlanych. Identycznie jest z prawem budowlanym, jakie bezwzględnie powinniśmy przestrzegać. A czy zdajesz sobie sprawę, iż od tegoż roku nastąpiła nowelizacja prawa budowlanego? Jakie

Budowa domu

Autor: Freddy

wprowadzono zmiany? Przede wszystkim bardzo ważna zmiana to zrezygnowanie z pozwoleń na budowę i przebudowę domu jednorodzinnego. Zamiana ta odnosi się do budynków, których obszar oddziaływania nie wykracza poza granice działki objętej inwestycją, co znaczy, że nie narusza granicy sąsiadów. Znaczy to, iż zamiast normalnie obowiązującego pozwolenia należy jedynie zgłosić budowę z projektem budowlanym, a również dołączyć dokumenty niezbędne w trybie pozwolenia na budowę dla tego budynku.

Kolejna zmiana to realne wydawanie pozwolenia na budowę, gdy inwestor stwierdzi, że jest to dla niego bardziej korzystne.

Planujesz zdobyć inne dane na opisywany temat? Na pewno notka z witryny (http://www.termofol.pl/) też je ma, więc kliknij tutaj i poznaj je starannie.

Jest to sytuacja, jak inwestor to jedna ze stron postępowania o zatwierdzenie projektu budowlanego oraz udzielenia pozwolenia na budowę. Dzięki tej operacji inwestor może zdobyć co najmniej 14 dni. Więcej również będzie obiektów oddawanych do użytkowania na podstawie zgłoszenia, nie jak do tej pory pozwolenia na użytkowanie. W takim katalogu obiektów będą więc warsztaty rzemieślnicze, stacje obsługi pojazdów, myjnie samochodowe czy obiekty magazynowe.

Potrzebny będzie Ci link referencyjny (https://probudiament.pl/montaz-kotew-stalowych/)? Nie zamartwiaj się. W naszym następnym artykule wyszukasz to, czego Ci trzeba. Zachęcamy!

Nastąpi likwidacja obowiązku zgłoszenia zaplanowanego terminu rozpoczęcia prac budowlanych.

Dzisiaj jest tak, iż inwestor posiada 7 dni przed planowanym rozpoczęciem prac budowlanych ma obowiązek zgłosić to zdarzenie nadzorowi budowlanemu. Większość budujących dom nie lubiła tej powinności, więc zadecydowano o jego likwidacji. Będzie również mniejsza ilość formalności które odnoszą się do projektu. Zostanie to ograniczone faktycznie do minimum. Nowelizacja spowoduje likwidacje obowiązku załączania oświadczeń o pewności dostaw energii, wody, ciepła i gazu, a również odbioru ścieków. To wszystko sprawi, że będzie prościej zbudować dom. Nie będzie tak wiele przepisów, które rzeczywiście bardziej przeszkadzały niż coś regulowały. To zmiana korzystna dla wszystkich.

, ,

Related posts

Elementy potrzebne podczas wykańczania mieszkania

Każda osoba, która ma okazję pracować w budowlance i zajmuje się tzw. pracami wykończeniowymi ma świadomość jak dużo rzeczy składa się na owe wykończenie mieszkania czy domu. W zależności od tego, czy musimy ogarnąć oświetlenie, czy zamontować skrzydła drzwiowe, do wszystkiego potrzebne są odpowiednie elementy. W wielu przypadkach potrzebny okaże się łącznik słupka, który powinien mocno i na trwałe łączyć ościeżnicę ze słupkiem. Są różne typy łączników, więc na sto procent damy radę znaleźć łączniki właściwe do każdej sytuacji.

Znakomite uszczelniające rozwiązania dotyczące różnych nieszczelności w naszym mieszkaniu

Bez względu na to, w jakiej branży pracujemy powinno się wybierać najlepsze produkty, czyli takie, które będą w stanie jak najlepiej działać. Tylko tak da się sprawić, że całość każdej czy to inwestycjiczy też projektu będzie naprawdę dobra, bo od każdego z elementów zależy wynik całości. Tak samo jest jeśli chodzi o techniczne aspekty związane z inwestycjami budowlanymi.

Sporym zainteresowaniem radują się mieszkania Pruszków

Mieszkanie powinno być naszym schronieniem
Gdy zdecydujemy się na sprawunek domu, chcemy posiadać gwarancję, że będziemy mieli szansę w nim odpocząć po calutkim męczącym dniu, że będzie ono naszym azylem, gdzie zawsze będziemy mieli możliwość się schować oraz że będziemy się w nim czuć rzeczywiście wspaniale.

Załatwianie spraw związanych z zakresem bhp

Każdego przedsiębiorcę zatrudniającego pracowników obowiązują przepisy powiązane z zapewnieniem należytych warunków pracy, oraz spełnieniem całościowych reguł BHP.
Istotne jest, iż zatrudnienie pracujących nie powoduje konieczności stworzenia kolejnego stanowiska pracy, na którym zakres zadań zawierałby prowadzenie dokumentacji BHP.

Typowe problemy z wilgocią niektórych obiektów budowlanych

Wilgotność może być wyjątkowo poważnym problemem jeśli chodzi o stan obiektu budowlanego, i z tego względu nic dziwnego, że na polskim rynku działa sporo firm specjalizujących się w osuszaniu murów. Ich działalność jest najlepszym rozwiązaniem na wyczuwalnie wilgotne powierzchnie budynków.

Latest posts

Zatroszcz się o dobrą pieczę dla swojej wspólnoty mieszkaniowej i budynku, by być pewnym, że wszystko zostało dopilnowane

Wspólnota mieszkaniowa okazuje się naprawdę ważną komórką, gdyż trudni się wszelkimi aspektami powiązanymi z zastosowaniem budynku mieszkalnego. Jej struktury tworzą właściciele znajdujących się tam lokali mieszkaniowych, a nadzór nad jej funkcjonowaniem przeważnie poleca się wykwalifikowanym firmom. W ich rękach leży, aby zadbać o należyty stan obiektu i zadbać o wszystkie sprawy związane z zawieraniem umów, egzekwowaniem opłat i tym podobne.

Trudny wybór odpowiedniego projektu architektonicznego

Jednym z najważniejszych etapów związanych ze stawianiem własnego domu jest wybór projektu architektonicznego. Jest to rzeczywiście istotna decyzja, bo zakupiony projekt będzie wpływał na wielkość kosztów całego przedsięwzięcia, a w dodatku komfort życia w wybudowanym już domu. Powinniśmy wobec tego poświęcić odrobinę czasu i przestudiować wszystkie plusy i minusy odpowiadających nam projektów.

Gazetki reklamowe – jaki posiadają wpływ na klientów?

Gazetka reklamowa to broszura służąca celom informacyjnym, przeznaczonym do natychmiastowego rozprowadzania, o wielkości która odpowiada wielokrotności 4, 8 i 16 stron. Adresat gazetki ma możliwość wielokrotnego wykorzystania gazetki promocyjnej, a w kontaktach z nadawcą może powoływać się na propozycje, które są w niej zapisane.

Apartamenty z rynku wtórnego a aktualna sytuacja gospodarcza

Dla wszystkich osób z Rzeszowa i okolic, którzy są zachęceni kupieniem mieszkania w stolicy Małopolski, szczególnie istotna jest cena. Współpraca z doświadczonymi ekspertami z branży to absolutnie klucz do sukcesu. Dzięki pomocy profesjonalistów można łatwo znaleźć właściwe dla siebie opcje. Zwracając uwagę na mieszkania w Rzeszowie na rynku pierwotnym, dostrzega się już na pierwszy rzut oka niezwykłe zróżnicowanie wśród aktualnych ofert. Deweloperzy troszczą się o konsumentów, którym przedstawiają ciekawe propozycje.

Wypożyczalnie, w których mniejsze firmy budowlane mogą pożyczyć nowoczesny sprzęt.

W każdym dużym mieście jest okazja znaleźć miejsca, w których niewielkie firmy budowlane mogą wypożyczyć nowoczesny sprzęt. W tego typu miejscach można liczyć na dogodne warunki wynajmu, co będzie bardzo znaczące w przypadku firm, które tyle co zaczynają prowadzić działalność i nie mają dotychczas zbytnio dużych kwot pieniężnych na to, żeby móc pozwolić sobie sobie na zakup specjalistycznych sprzętów. I bezsprzecznie tego typu wynajem będzie dla nich początkowo dogodny.