Czemu dobrze przestrzegać norm budowlanych? Co zmieni się w przepisach prawa budowlanego? Jaka to będzie nowelizacja?

Normy budowlane służą zachowaniu wszystkich koniecznych praktyk budowlanych, mają wpływ jednocześnie na bezpieczeństwo. Należy ich przestrzegać w każdym momencie. Jeśli o tym zapomnimy lub będziemy je specjalnie łamać, to można się liczyć z konsekwencjami prawnymi, a również zdrowotnymi.

prawoinwestycji.pl/zagadnienia-cywilnoprawne/

Autor: Klara Kopf
Źródło: http://www.flickr.com
Coś wykonywane niezbyt zgodnie z normami może skończyć się katastrofą budowlaną. To więc bardzo ważne, aby mieć w pamięć przestrzeganie norm budowlanych. Identycznie jest z prawem budowlanym, jakie bezwzględnie powinniśmy przestrzegać. A czy zdajesz sobie sprawę, iż od tegoż roku nastąpiła nowelizacja prawa budowlanego? Jakie

Budowa domu

Autor: Freddy

wprowadzono zmiany? Przede wszystkim bardzo ważna zmiana to zrezygnowanie z pozwoleń na budowę i przebudowę domu jednorodzinnego. Zamiana ta odnosi się do budynków, których obszar oddziaływania nie wykracza poza granice działki objętej inwestycją, co znaczy, że nie narusza granicy sąsiadów. Znaczy to, iż zamiast normalnie obowiązującego pozwolenia należy jedynie zgłosić budowę z projektem budowlanym, a również dołączyć dokumenty niezbędne w trybie pozwolenia na budowę dla tego budynku.

Kolejna zmiana to realne wydawanie pozwolenia na budowę, gdy inwestor stwierdzi, że jest to dla niego bardziej korzystne.

Planujesz zdobyć inne dane na opisywany temat? Na pewno notka z witryny (http://www.termofol.pl/) też je ma, więc kliknij tutaj i poznaj je starannie.

Jest to sytuacja, jak inwestor to jedna ze stron postępowania o zatwierdzenie projektu budowlanego oraz udzielenia pozwolenia na budowę. Dzięki tej operacji inwestor może zdobyć co najmniej 14 dni. Więcej również będzie obiektów oddawanych do użytkowania na podstawie zgłoszenia, nie jak do tej pory pozwolenia na użytkowanie. W takim katalogu obiektów będą więc warsztaty rzemieślnicze, stacje obsługi pojazdów, myjnie samochodowe czy obiekty magazynowe.

Potrzebny będzie Ci link referencyjny (https://probudiament.pl/montaz-kotew-stalowych/)? Nie zamartwiaj się. W naszym następnym artykule wyszukasz to, czego Ci trzeba. Zachęcamy!

Nastąpi likwidacja obowiązku zgłoszenia zaplanowanego terminu rozpoczęcia prac budowlanych.

Dzisiaj jest tak, iż inwestor posiada 7 dni przed planowanym rozpoczęciem prac budowlanych ma obowiązek zgłosić to zdarzenie nadzorowi budowlanemu. Większość budujących dom nie lubiła tej powinności, więc zadecydowano o jego likwidacji. Będzie również mniejsza ilość formalności które odnoszą się do projektu. Zostanie to ograniczone faktycznie do minimum. Nowelizacja spowoduje likwidacje obowiązku załączania oświadczeń o pewności dostaw energii, wody, ciepła i gazu, a również odbioru ścieków. To wszystko sprawi, że będzie prościej zbudować dom. Nie będzie tak wiele przepisów, które rzeczywiście bardziej przeszkadzały niż coś regulowały. To zmiana korzystna dla wszystkich.

, ,

Related posts

Znakomite uszczelniające rozwiązania dotyczące różnych nieszczelności w naszym mieszkaniu

Bez względu na to, w jakiej branży pracujemy powinno się wybierać najlepsze produkty, czyli takie, które będą w stanie jak najlepiej działać. Tylko tak da się sprawić, że całość każdej czy to inwestycjiczy też projektu będzie naprawdę dobra, bo od każdego z elementów zależy wynik całości. Tak samo jest jeśli chodzi o techniczne aspekty związane z inwestycjami budowlanymi.

Serwis urządzeń wykorzystywanych do wjeżdżania na przeróżne wysokości

We obecnych miastach używanych jest dużo urządzeń pozwalających wjeżdżać na rozmaite wysokości. Do takiego gatunku sprzętów należą windy i rozmaitego rodzaju dźwigi. Z względu takiego, iż dzisiaj stawianych jest wiele wysokich bloków, to niełatwo wyobrazić sobie faktu gatunku budynki mieszkalne bez wind.

Kostka brukowa – świetna sprawa!

Sporo przed czasem dominacji betonu i asfaltu, kostka brukowa była w powszechnym użyciu przy wytyczaniu dróg. Najstarsze brukowane trasy znaleziono na Krecie, mają aż trzydzieści pięć wieków!

We współczesnym świecie funkcjonuje wiele profesji, o jakich nie wszyscy zdają sobie sprawę.

Zalicza się do nich aktuariusz. Wiele osób nie jest zorientowanych, czym trudni się osoba z niniejszych fachem. W związku z powyższym – wyjaśnijmy.
Zawód aktuariusza jest aktualnie niebywale ważny. Dlaczego? Nade wszystko z tego powodu, że angażują go głównie firmy ubezpieczeniowe, które spełniają poważną rolę w naszym życiu, ponieważ to dzięki nim otrzymujemy gotówkę w razie wypadku lub innych niespodziewanych wydarzeń. Aktuariusz jest nieocenionym profesjonalistą, jeżeli chodzi o matematykę finansową oraz ubezpieczenia. Dzięki jego wiedzy, jak również kompetencjom obliczane jest ryzyko wypadków losowych oraz związana z nimi wielkość składek ubezpieczeniowych. Leży na nim nad wyraz olbrzymia odpowiedzialność, która ma wpływ na przyszłość wielu z nas.

Czy oglądaliśmy projekty domów parterowych?

Czy wiemy w jakim domu pragniemy zamieszkać? Obowiązkowo musimy się namyślić nad tym, jak duży pragniemy mieć dom, z ilu pokoi powinien być złożony, czy ma być tam piwnica lub poddasze, czy garaż ma być osobno czy mimo wszystko dolegać do domu.

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.