Czemu dobrze przestrzegać norm budowlanych? Co zmieni się w przepisach prawa budowlanego? Jaka to będzie nowelizacja?

Normy budowlane służą zachowaniu wszystkich koniecznych praktyk budowlanych, mają wpływ jednocześnie na bezpieczeństwo. Należy ich przestrzegać w każdym momencie. Jeśli o tym zapomnimy lub będziemy je specjalnie łamać, to można się liczyć z konsekwencjami prawnymi, a również zdrowotnymi.

prawoinwestycji.pl/zagadnienia-cywilnoprawne/

Autor: Klara Kopf
Źródło: http://www.flickr.com
Coś wykonywane niezbyt zgodnie z normami może skończyć się katastrofą budowlaną. To więc bardzo ważne, aby mieć w pamięć przestrzeganie norm budowlanych. Identycznie jest z prawem budowlanym, jakie bezwzględnie powinniśmy przestrzegać. A czy zdajesz sobie sprawę, iż od tegoż roku nastąpiła nowelizacja prawa budowlanego? Jakie

Budowa domu

Autor: Freddy

wprowadzono zmiany? Przede wszystkim bardzo ważna zmiana to zrezygnowanie z pozwoleń na budowę i przebudowę domu jednorodzinnego. Zamiana ta odnosi się do budynków, których obszar oddziaływania nie wykracza poza granice działki objętej inwestycją, co znaczy, że nie narusza granicy sąsiadów. Znaczy to, iż zamiast normalnie obowiązującego pozwolenia należy jedynie zgłosić budowę z projektem budowlanym, a również dołączyć dokumenty niezbędne w trybie pozwolenia na budowę dla tego budynku.

Kolejna zmiana to realne wydawanie pozwolenia na budowę, gdy inwestor stwierdzi, że jest to dla niego bardziej korzystne.

Planujesz zdobyć inne dane na opisywany temat? Na pewno notka z witryny (http://www.termofol.pl/) też je ma, więc kliknij tutaj i poznaj je starannie.

Jest to sytuacja, jak inwestor to jedna ze stron postępowania o zatwierdzenie projektu budowlanego oraz udzielenia pozwolenia na budowę. Dzięki tej operacji inwestor może zdobyć co najmniej 14 dni. Więcej również będzie obiektów oddawanych do użytkowania na podstawie zgłoszenia, nie jak do tej pory pozwolenia na użytkowanie. W takim katalogu obiektów będą więc warsztaty rzemieślnicze, stacje obsługi pojazdów, myjnie samochodowe czy obiekty magazynowe.

Potrzebny będzie Ci link referencyjny (https://probudiament.pl/montaz-kotew-stalowych/)? Nie zamartwiaj się. W naszym następnym artykule wyszukasz to, czego Ci trzeba. Zachęcamy!

Nastąpi likwidacja obowiązku zgłoszenia zaplanowanego terminu rozpoczęcia prac budowlanych.

Dzisiaj jest tak, iż inwestor posiada 7 dni przed planowanym rozpoczęciem prac budowlanych ma obowiązek zgłosić to zdarzenie nadzorowi budowlanemu. Większość budujących dom nie lubiła tej powinności, więc zadecydowano o jego likwidacji. Będzie również mniejsza ilość formalności które odnoszą się do projektu. Zostanie to ograniczone faktycznie do minimum. Nowelizacja spowoduje likwidacje obowiązku załączania oświadczeń o pewności dostaw energii, wody, ciepła i gazu, a również odbioru ścieków. To wszystko sprawi, że będzie prościej zbudować dom. Nie będzie tak wiele przepisów, które rzeczywiście bardziej przeszkadzały niż coś regulowały. To zmiana korzystna dla wszystkich.

, ,

Related posts

Designerskie klamki do drzwi a także okien zakupisz także tutaj.

W tym momencie o wiele bardziej kieruje się uwagę na takie elementy aranżacji wnętrz, które jeszcze jakiś czas temu nie pozostawały wcale wzięte pod uwagę. Najzwyczajniej, miały one wypełniać posiadaną funkcję. Tymczasem, dekoratorzy wnętrz od kilku sezonów wyróżniają kanon na fundamencie którego zwraca się uwagę na dosłownie każdy z dodatków konstrukcji określonych części umeblowania.

Obsługa techniczna i finansowa wspólnot mieszkaniowych.

Wspólnota mieszkaniowa w Łodzi to całość właścicieli, których lokale są w składzie określonej nieruchomości (z reguły jednego budynku razem z otaczającym terenem). Wspólnota mieszkaniowa jest jednostką organizacyjną nie posiadająca osobowości prawnej. Można powiedzieć, że jest przedsiębiorstwem albo spółką, do której dołącza się przymusowo wraz z nabyciem lokalu.

Gdzie poszukiwać przydatnych w czasie remontu materiałów?

Remont to przeważnie niemałe przedsięwzięcie, jakie wymaga od nas przygotowania dużych środków gotówkowych. Niemniej znaczące jest również zgromadzenie potrzebnych materiałów budowlanych i pozostałych akcesoriów, które podczas prac remontowych będą wykorzystywane. Bywa, iż miewamy z tym problem, ponieważ pobliskie punkty handlowe nie mają w ofercie potrzebnych nam materiałów lub proponują nazbyt wysokie ceny. W jaki sposób dać sobie radę w takiej sytuacji?

Apartamenty we Wrocławiu – czym kierować się w czasie poszukiwań rzeczywiście najlepszego mieszkania i jak wielkie znaczenie ma deweloper?

Wrocław jest zdecydowanie jednym z najciekawszych miast Polski i całej Europy. Każdego roku przyciąga ono we własne granice osoby, które szukają satysfakcjonującej pracy, zaczynają studia bądź chcą poczuć na własnej skórze atmosferę wielkiej aglomeracji. Atrakcyjność Wrocławia jest w istotnej mierze zdeterminowana faktem, że w czasie II wojny światowej miasto nie uległo tak wielkim zniszczeniom jak Warszawa, która w odwecie za Powstanie Warszawskie została doszczętnie zbombardowana.

Latest posts

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowywanie toreb ze sprawunkami wymaga wysoko rozwiniętych logistycznych umiejętności, podobnie szukanie potrzebnych talerzy jak też artykułów, z jakich zamyślamy upichcić obiadek.
Odpowiednio przemyślany plan kuchni spowoduje, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o fundamentalnych zasadach ergonomii kuchennej.

Co robić żeby uporać się z dziurawymi drogami?

„Wyrastają” jak grzyby po deszczu. Wystarczy, iż na dworze zrobi się nieco cieplej, zaś śnieg stopnieje. Wówczas bez trudu można je dostrzec gołym okiem.
Dziury w jezdni są solą sporej części polskich kierowców.

Jak zaplanować kolejne etapy edukacji, aby w przyszłości znaleźć pracę w księgowości bądź otworzyć własne biuro rachunkowe

Obmyślanie kariery w danym zawodzie niektórzy przedstawiciele młodego pokolenia zaczynają w gimnazjum. Wszystko dlatego, że już na tym etapie należy wyznaczyć drogę do przyszłego fachu. Przykładowo, każdy młody człowiek musi zdecydować, czy pójdzie do liceum i potem na studia, czy od razu przekroczy próg technikum, aby już w parę lat zdobyć wymarzony fach. Niektórzy nastolatkowie świetnie wiedzą, co pragną robić w przyszłości i wybór placówki edukacyjnej w jakimkolwiek wypadku nie jest kwestią zbiegu okoliczności.

Kwestie urzędowe za granicą – jak sobie z nim radzić?

Planujesz wyjazd za granicę? Na dodatek ma być to długi wyjazd dotyczący podjęcia pracy zarobkowej? Pamiętaj, aby odpowiednio wcześnie załatwić wszelkie niezbędne formalności w kraju, ale także poznać zasady funkcjonowania prawa w kraju, do jakiego wyjeżdżasz.

Użyteczne rozwiązanie – panele fotowoltaiczne

Wszyscy świetnie wiemy, jak mnóstwo pieniędzy mogą wynosić płacone co miesiąc rachunki. Część z nas przytłacza to mocniej, innych jednak ciągle nie rusza. Jest sporo metod na zgromadzenie oszczędności, ile ludzi, ale dobrze jest poszukać tej właściwej metody dla siebie. Jedną z nich jest wybieranie nowatorskich rozwiązań, jakimi są panele fotowoltaiczne.