Parę uwag na temat efektywnego zarządzania zespołem i potrzeby systematycznej kontroli

Z jednej strony ocenianie, a także radzenie bywają tymi czynnościami, którym poświęcamy się z sporym zacięciem. Trochę paradoksalny pozostaje fakt, że gdy przychodzi czas na ocenę pracy podkomendnych, to niejeden dyrektor ma kłopoty z wypełnieniem tak obranego celu. Z tej przyczyny, jeżeli ocena pracownika musi zostać dokonana jak najszybciej, to należy szukać rady w agencjach doradztwa personalnego lub szybko zacząć przeglądać branżową prasę.

pracownicy w firmie

Autor: BrickleyDeLong
Źródło: http://www.flickr.com
Efektywność działań pracowniczych jest ważna nie tylko z punktu widzenia interesów dyrektora. Dla samego podwładnego tzw. informacja zwrotna także nie jest bez jakiegokolwiek znaczenia, zatem ocena pracownika ma o wiele głębszy sens niż moglibyśmy przypuszczać. Należy jedynie pamiętać o tym, że ocenianie działań tak sekretarzy, jak i dekarzy nie powinno kojarzyć się pesymistycznie. Typowo szkolna metoda oceniania nie zawsze jest dobrze postrzegana – wytknięcie niedociągnięć nie powinno zatem budzić tych nieżyczliwych emocji, bowiem te z kolei mogą odbić się pejoratywnie na pracy całego zespołu.

Gdy poruszamy temat oceny naszej brygady, to najczęściej nawet nie myślimy, że ta sprawa jest aż tak rozległa.

Zaciekawiły Cię myśli stworzone w tym artykule? Odczuwasz jednak braki? W takim razie zapraszamy do kolejnej strony – naciśnij tu ranking kont dla studentów i wejdź tam.

Psychologia już dawno przestała raczkować i obecnie jest już samodzielną dyscypliną naukową. Można byłoby zaryzykować opinię, że po części bywa to wiedza zastrzeżona, bo znana najczęściej jedynie osobom wtajemniczonym, czyli psychologom. Na przykład termin ocena 360 stopni może odrobinę zaskoczyć pracodawców, szczególnie tych, którzy dopiero co objęli swoje obowiązki. Tymczasem im większe nasze horyzonty światopoglądowe, tym większy sukces w prowadzeniu naszej firmy.

ocena pracownika

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Ocena 360 stopni pozostaje najbardziej holistyczną oceną pracy członków ekip pracowniczych. Jej odkrywczość polega nade wszystko na tym, że głos oceniający oddaje się tak towarzyszom zza biurka, jak i dyrektorom, a nawet samym pracowników.

Naprawdę przypadł Ci do gustu ten wpis? Niezmiernie nas to raduje. Zatem namawiamy do następnych wątków – po prostu kliknij w link do witryny (https://bankrumia.pl/oferta/dla-ciebie/aplikacja-mobilna/ekspres-elixir/).

Oczywiście takiej kontroli z wiadomych powodów nie przeprowadza się nazbyt często. Należy również pamiętać o tym, że analiza uzyskanych wyników powinna przypaść całkowicie postronnej personie. Byłoby idealnie, żeby tego rodzaju zadanie powierzyć fachowcom, czyli przykładowo absolwentom studiów z zakresu psychologii. To daje pewność obiektywizmu,a sam pracownik nie powinien poczuć się urażony rezultatem badań, nawet jeżeli będą one trochę nieprzychylne.

, ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.