Parę uwag na temat efektywnego zarządzania zespołem i potrzeby systematycznej kontroli

Z jednej strony ocenianie, a także radzenie bywają tymi czynnościami, którym poświęcamy się z sporym zacięciem. Trochę paradoksalny pozostaje fakt, że gdy przychodzi czas na ocenę pracy podkomendnych, to niejeden dyrektor ma kłopoty z wypełnieniem tak obranego celu. Z tej przyczyny, jeżeli ocena pracownika musi zostać dokonana jak najszybciej, to należy szukać rady w agencjach doradztwa personalnego lub szybko zacząć przeglądać branżową prasę.

pracownicy w firmie

Autor: BrickleyDeLong
Źródło: http://www.flickr.com
Efektywność działań pracowniczych jest ważna nie tylko z punktu widzenia interesów dyrektora. Dla samego podwładnego tzw. informacja zwrotna także nie jest bez jakiegokolwiek znaczenia, zatem ocena pracownika ma o wiele głębszy sens niż moglibyśmy przypuszczać. Należy jedynie pamiętać o tym, że ocenianie działań tak sekretarzy, jak i dekarzy nie powinno kojarzyć się pesymistycznie. Typowo szkolna metoda oceniania nie zawsze jest dobrze postrzegana – wytknięcie niedociągnięć nie powinno zatem budzić tych nieżyczliwych emocji, bowiem te z kolei mogą odbić się pejoratywnie na pracy całego zespołu.

Gdy poruszamy temat oceny naszej brygady, to najczęściej nawet nie myślimy, że ta sprawa jest aż tak rozległa.

Zaciekawiły Cię myśli stworzone w tym artykule? Odczuwasz jednak braki? W takim razie zapraszamy do kolejnej strony – naciśnij tu ranking kont dla studentów i wejdź tam.

Psychologia już dawno przestała raczkować i obecnie jest już samodzielną dyscypliną naukową. Można byłoby zaryzykować opinię, że po części bywa to wiedza zastrzeżona, bo znana najczęściej jedynie osobom wtajemniczonym, czyli psychologom. Na przykład termin ocena 360 stopni może odrobinę zaskoczyć pracodawców, szczególnie tych, którzy dopiero co objęli swoje obowiązki. Tymczasem im większe nasze horyzonty światopoglądowe, tym większy sukces w prowadzeniu naszej firmy.

ocena pracownika

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Ocena 360 stopni pozostaje najbardziej holistyczną oceną pracy członków ekip pracowniczych. Jej odkrywczość polega nade wszystko na tym, że głos oceniający oddaje się tak towarzyszom zza biurka, jak i dyrektorom, a nawet samym pracowników.

Naprawdę przypadł Ci do gustu ten wpis? Niezmiernie nas to raduje. Zatem namawiamy do następnych wątków – po prostu kliknij w link do witryny (https://bankrumia.pl/oferta/dla-ciebie/aplikacja-mobilna/ekspres-elixir/).

Oczywiście takiej kontroli z wiadomych powodów nie przeprowadza się nazbyt często. Należy również pamiętać o tym, że analiza uzyskanych wyników powinna przypaść całkowicie postronnej personie. Byłoby idealnie, żeby tego rodzaju zadanie powierzyć fachowcom, czyli przykładowo absolwentom studiów z zakresu psychologii. To daje pewność obiektywizmu,a sam pracownik nie powinien poczuć się urażony rezultatem badań, nawet jeżeli będą one trochę nieprzychylne.

, ,

Related posts

Latest posts

Gęstnienie gruntów metodami mechanicznymi

Najprostszym i zarazem najmniej drogim sposobem gęstnienia podłoży jest ich maszynowe utwardzanie. Taki wariant wzmacniania gruntów przynosi niezłe wyniki w gruntach spoistych.

O jakim pomieszczeniu marzą mężczyźni i z jakiego powodu zazwyczaj pozostaje on w sferze marzeń przeciętnych obywateli

Współczesna inżynieria oferuje obecnie bardzo dużo rozwiązań, które można z powodzeniem zaimplementować w każdym domowym zaciszu. I tak na przykład, kino 20 lat temu kojarzyło się głównie z pomieszczeniem bez okien, gdzie spragnieni rozrywek młodsi i starsi reprezentanci społeczeństwa przychodzili, żeby odrobinę się odprężyć. A obecnie, czyli w XXI wieku słowo kino zaczęło pojawiać się również w zestawieniach np. typu kino domowe.

Jak zorganizować roboty budowlane, żeby uniknąć niepotrzebnych wydatków?

Najpierw należy określić budżet. Na tej podstawie wiadomym stanie się, czy prace budowlane warto w całości zlecić firmie budowlanej, czy ewentualnie jakieś czynności wykonać samemu. W przypadku tej drugiej opcji należy właściwie zorganizować samodzielne prace. W pierwszej kolejności należy ustalić jaki sprzęt budowlany będzie nam w przyszłości niezbędny. Drabiny i rusztowania z pewnością są nieodzownymi przedmiotami na każdej większej budowie. Rusztowanie potrzebne jest szczególnie przy wymianie elewacji.