Parę uwag na temat efektywnego zarządzania zespołem i potrzeby systematycznej kontroli

Z jednej strony ocenianie, a także radzenie bywają tymi czynnościami, którym poświęcamy się z sporym zacięciem. Trochę paradoksalny pozostaje fakt, że gdy przychodzi czas na ocenę pracy podkomendnych, to niejeden dyrektor ma kłopoty z wypełnieniem tak obranego celu. Z tej przyczyny, jeżeli ocena pracownika musi zostać dokonana jak najszybciej, to należy szukać rady w agencjach doradztwa personalnego lub szybko zacząć przeglądać branżową prasę.

pracownicy w firmie

Autor: BrickleyDeLong
Źródło: http://www.flickr.com
Efektywność działań pracowniczych jest ważna nie tylko z punktu widzenia interesów dyrektora. Dla samego podwładnego tzw. informacja zwrotna także nie jest bez jakiegokolwiek znaczenia, zatem ocena pracownika ma o wiele głębszy sens niż moglibyśmy przypuszczać. Należy jedynie pamiętać o tym, że ocenianie działań tak sekretarzy, jak i dekarzy nie powinno kojarzyć się pesymistycznie. Typowo szkolna metoda oceniania nie zawsze jest dobrze postrzegana – wytknięcie niedociągnięć nie powinno zatem budzić tych nieżyczliwych emocji, bowiem te z kolei mogą odbić się pejoratywnie na pracy całego zespołu.

Gdy poruszamy temat oceny naszej brygady, to najczęściej nawet nie myślimy, że ta sprawa jest aż tak rozległa.

Zaciekawiły Cię myśli stworzone w tym artykule? Odczuwasz jednak braki? W takim razie zapraszamy do kolejnej strony – naciśnij tu ranking kont dla studentów i wejdź tam.

Psychologia już dawno przestała raczkować i obecnie jest już samodzielną dyscypliną naukową. Można byłoby zaryzykować opinię, że po części bywa to wiedza zastrzeżona, bo znana najczęściej jedynie osobom wtajemniczonym, czyli psychologom. Na przykład termin ocena 360 stopni może odrobinę zaskoczyć pracodawców, szczególnie tych, którzy dopiero co objęli swoje obowiązki. Tymczasem im większe nasze horyzonty światopoglądowe, tym większy sukces w prowadzeniu naszej firmy.

ocena pracownika

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Ocena 360 stopni pozostaje najbardziej holistyczną oceną pracy członków ekip pracowniczych. Jej odkrywczość polega nade wszystko na tym, że głos oceniający oddaje się tak towarzyszom zza biurka, jak i dyrektorom, a nawet samym pracowników. Oczywiście takiej kontroli z wiadomych powodów nie przeprowadza się nazbyt często. Należy również pamiętać o tym, że analiza uzyskanych wyników powinna przypaść całkowicie postronnej personie. Byłoby idealnie, żeby tego rodzaju zadanie powierzyć fachowcom, czyli przykładowo absolwentom studiów z zakresu psychologii. To daje pewność obiektywizmu,a sam pracownik nie powinien poczuć się urażony rezultatem badań, nawet jeżeli będą one trochę nieprzychylne.

, ,

Related posts

Latest posts

Zatroszcz się o dobrą pieczę dla swojej wspólnoty mieszkaniowej i budynku, by być pewnym, że wszystko zostało dopilnowane

Wspólnota mieszkaniowa okazuje się naprawdę ważną komórką, gdyż trudni się wszelkimi aspektami powiązanymi z zastosowaniem budynku mieszkalnego. Jej struktury tworzą właściciele znajdujących się tam lokali mieszkaniowych, a nadzór nad jej funkcjonowaniem przeważnie poleca się wykwalifikowanym firmom. W ich rękach leży, aby zadbać o należyty stan obiektu i zadbać o wszystkie sprawy związane z zawieraniem umów, egzekwowaniem opłat i tym podobne.

Trudny wybór odpowiedniego projektu architektonicznego

Jednym z najważniejszych etapów związanych ze stawianiem własnego domu jest wybór projektu architektonicznego. Jest to rzeczywiście istotna decyzja, bo zakupiony projekt będzie wpływał na wielkość kosztów całego przedsięwzięcia, a w dodatku komfort życia w wybudowanym już domu. Powinniśmy wobec tego poświęcić odrobinę czasu i przestudiować wszystkie plusy i minusy odpowiadających nam projektów.

Gazetki reklamowe – jaki posiadają wpływ na klientów?

Gazetka reklamowa to broszura służąca celom informacyjnym, przeznaczonym do natychmiastowego rozprowadzania, o wielkości która odpowiada wielokrotności 4, 8 i 16 stron. Adresat gazetki ma możliwość wielokrotnego wykorzystania gazetki promocyjnej, a w kontaktach z nadawcą może powoływać się na propozycje, które są w niej zapisane.

Apartamenty z rynku wtórnego a aktualna sytuacja gospodarcza

Dla wszystkich osób z Rzeszowa i okolic, którzy są zachęceni kupieniem mieszkania w stolicy Małopolski, szczególnie istotna jest cena. Współpraca z doświadczonymi ekspertami z branży to absolutnie klucz do sukcesu. Dzięki pomocy profesjonalistów można łatwo znaleźć właściwe dla siebie opcje. Zwracając uwagę na mieszkania w Rzeszowie na rynku pierwotnym, dostrzega się już na pierwszy rzut oka niezwykłe zróżnicowanie wśród aktualnych ofert. Deweloperzy troszczą się o konsumentów, którym przedstawiają ciekawe propozycje.

Wypożyczalnie, w których mniejsze firmy budowlane mogą pożyczyć nowoczesny sprzęt.

W każdym dużym mieście jest okazja znaleźć miejsca, w których niewielkie firmy budowlane mogą wypożyczyć nowoczesny sprzęt. W tego typu miejscach można liczyć na dogodne warunki wynajmu, co będzie bardzo znaczące w przypadku firm, które tyle co zaczynają prowadzić działalność i nie mają dotychczas zbytnio dużych kwot pieniężnych na to, żeby móc pozwolić sobie sobie na zakup specjalistycznych sprzętów. I bezsprzecznie tego typu wynajem będzie dla nich początkowo dogodny.