Czego uczy się młodzież na podstawach przedsiębiorczości w szkole? Czy tego typu zajęcia są potrzebne?

Ogólnie wiadomo, że nie każde dziecko otrzymuje od swoich rodziców wiedzę dotyczącą finansów osobistych i finansów przedsiębiorstw. Aby młodzież posiadała życiową wiedzę, wprowadzono do programu szkół średnich zajęcia przedsiębiorczości. Czy to coś dało?

pieniądze

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wiedza licealistów jest teraz większa, dzięki czemu będą bardziej świadomymi konsumentami? Czy poznają funkcje pieniądza? Czy dzięki większej wiedzy z pełną świadomością wybiorą profil studiów, miejsce pracy lub czy zdecydują się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej i pracę na własny rachunek? Bardzo dużo osób uważa, że na samo pojęcie przedsiębiorczości składa się bardzo wiele czynników. Trudno także nauczyć się tych umiejętności z dnia na dzień, ponieważ chodzi tu w końcu o umiejętności miękkie, których zdobywanie nie zawsze idzie łatwo.

Sprawdź ten link – ta wyczerpująca treść pokaże całkiem nową porcję informacji na temat, który być może wydać Ci się godny zainteresowania!

Sporo osób uważa również, że bycie przedsiębiorczym to nie konkretne, wyuczone reakcje, natomiast głównie talent, życiowa zaradność i – kolokwialnie mówiąc – „obrotność”.

Ale z innej strony patrząc – przybliżenie nieznanych dotąd zagadnień części uczniów na pewno otworzy oczy na sprawę, o której mogli wcześniej nie mieć pojęcia. Program zakłada, że po zajęciach z tego przedmiotu, młodzież będzie bogatsza o wiedzę z zagadnień gospodarczych i ekonomicznych. Poznają najpierw lepiej swoją osobowość, swój charakter, podejście do życia, potem poznają tematy związane z codziennym życiem w państwie, jakie znają ze swojego doświadczenia, ale i te, z których mogą sobie dotąd całkowicie nie zdawać sprawy: funkcje pieniądza (), podatki, „bezpłatne” instytucje państwowe, działanie banków i innych instytucji finansowych. Na pewno znajdzie się również miejsce na pogadankę o gospodarowaniu domowym budżetem i o sprawdzonych sposobach oszczędzania pieniędzy.

Gotówka na opłaty

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejna partia materiału uświadamia, co trzeba zrobić, żeby stać się właścicielem przedsiębiorstwa i jak z głową prowadzić swój biznes, by był rentowny. Czym są faktury VAT, kto jest płatnikiem VAT-u, a które instytucje są z jego płacenia zwolnione. Kolejne zagadnienia powiązane są z różnymi formami zatrudnienia, typami umów i wyjaśniają takie zagadnienia, jak na przykład umowa o pracę, umowa zlecenie, kontrakt menadżerski, umowa franczyzowa itp. Wygląda na to, że same zajęcia wydają się być bardzo ciekawe i z pewnością poszerzą wiedzę na bardzo istotne tematy, jednak bardzo dużo zależy od sposobu, w jaki będą prowadzone i czy młodzież otrzymuje suche fakty i obszerną listę definicji do wkucia, jak: „faktury VAT”, „umowa franczyzowa”, „podatki”, czy może będzie zdobywać wiedzę w sposób atrakcyjny, zapamiętywać ją na długo, a potem będzie ją stosować w dorosłym życiu.

, ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.