Powrót mody na lite drewno. Co warto wiedzieć?

We współczesnych trendach dotyczących wykańczania i meblowania mieszkań i domów trudno nie zauważyć wracającej mody na lite drewno. Tego rodzaju zmiany związane są głównie ze znudzeniem produktami drewnopodobnymi proponowanymi w popularnych marketach. Z biegiem lat standard życia w naszym kraju się poprawia, w związku z czym ludzie są bogatsi i stać ich na więcej.

Meble

drewniany parkiet

Autor: Akasa Gestión Consultores SL
Źródło: http://www.flickr.com

i podłogi produkowane z drewnopodobnych płyt, które osiągnęły sukces na rynku jeszcze kilkanaście lat temu, głównie ze względu na niską cenę w stosunku do drewnianych odpowiedników, dziś coraz częściej są uważane za tandetę. Jest to związane głównie z ich stosunkowo niskiej trwałości i praktycznym braku możliwości renowacji. W momencie, gdy w powszechnej sprzedaży pojawiły się panele podłogowe wykonane z płyt HDF, narodziła się bardzo powszechna moda na tego typu podłogi. Ich największą zaletą jest fakt, iż są tanie. Wadą jest na pewno ich wygląd. Co prawda współcześnie można kupić panele (zobacz panele ogrodzeniowe małopolska) w sposób idealny imitujące prawdziwy parkiet, są one jednak o wiele droższe. Trudno również liczyć na podobną do litego drewna trwałość. Panele podłogowe, zrobione z drewnopodobnych płyt, zazwyczaj pokrywane okleinami są w gruncie rzeczy jednorazowe. Nie ma możliwości ich renowacji i przywrócenia do stanu pierwotnego.Zupełnie inaczej jest natomiast z parkietami wykonanymi z drewna. Tutaj, mimo iż inwestycja jest dużo większa, niż w przypadku paneli podłogowych, to mamy jednak pewność, że jest ona na całe życie. Nawet jeżeli nasza podłoga złożona z drewnianych klepek zostanie zniszczona przez upływ czasu, w pewnych miejscach zetrze się lakier,

lśniący parkiet

Autor: Marco Assini
Źródło: http://www.flickr.com

a pomiędzy deski dostaną się zabrudzenia – będzie ją można wycyklinować.

Proces ten polega na usunięciu wierzchniej, zniszczonej warstwy drewna, wypolerowaniu jego powierzchni, wypełnieniu ewentualnych ubytków i zaimpregnowaniu całej powierzchni podłogi na wiele kolejnych lat.
Tego rodzaju zabiegi muszą być oczywiście wykonywane przez wykwalifikowanego specjalistę. Warto dobrze rozeznać się w ofertach różnorakich firm i na przykład poczytać wypowiedzi internautów na ich temat. Jeżeli mieszkamy w Katowicach, to wystarczy na przykład wpisać w wyszukiwarce frazę ‘cyklinowanie katowice’ lub ‘układanie parkietu katowice’ (Firma IRMAR), dzięki czemu dostaniemy szereg przekierowań na witryny internetowe specjalistów zajmujących się tego typu usługami w tym rejonie. W wyniku wspomnianego powrotu mody na lite drewno (zobacz narzędzia dla stolarzy) i parkiety, ilość takich firm nieustannie rośnie, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie – cyklinowanie-kusmierski.pl/.

, ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.