Dach o spadku od 0 do 3%, staje się symbolem dzisiejszej architektury

Dach, to ukoronowanie całego obiektu i jednocześnie jeden z najważniejszych elementów domu. Osłania domowników przed deszczem, śniegiem, wiatrem, hałasem, wydostawaniem się ciepła w zimie oraz ochrania budynek przed silnym oddziaływaniem termicznym słońca, w lecie. Musi być więc nieprzepuszczalny, solidny i dający poczucie bezpieczeństwa. A to wszystko jest uzależnione nie tylko od materiałów pokryciowych, ale także innych jego składników, jak właściwa warstwa izolacji cieplnej, uszczelnienie itp. Chociaż funkcja pokrycia dachowego przez długie lata nie ulegała zasadniczym zmianom, to dzisiaj wraz z rozwojem i postępem technologicznym, wizerunek obiektów i ich architektura ulega ciągłej przemianie. Od jakiegoś czasu, można zaobserwować trend do tworzenia budynków z dachem płaskim.

Dach pokryty papą izolacyjną
Takie rozwiązanie coraz chętniej wykorzystywane jest również w sytuacji budynków o niskim zapotrzebowaniu na ciepło. Wprawdzie dom z popularnym, pochyleniem połaci dachowej, można także efektywnie ocieplić, jednak pęd do budowania budynków z zadaszeniem wielospadowym wyraźnie ulega zmniejszeniu, zarówno w budownictwie wielorodzinnym, jak i w całej branży budowlanej. Nazwę dach płaski, używa się do dachów o nachyleniu względem poziomu od 0 do 3%. Stropodach w zależności od typu, składa się z kilku warstw, z których każda spełnia określone zadania. Materiały używane na dachach płaskich powinny w pełni chronić połacie dachowe przed przeciekaniem, zniszczeniami i uszkodzeniem konstrukcji. Warto podkreślić, że zadaszenia całkiem płaskie, nie występują. W celu uzyskania warstwy spadkowej, można zastosować styropianowe kliny dachowe.

Porównaj – www.styro-papa.pl

membrany dachowe

Autor: Marma Polskie Folie
Źródło: Marma Polskie Folie
Kliny styropianowe są dobrym rozwiązaniem gdy chcemy otrzymać lekką konstrukcję pokrycia dachowego. Ich głównym zadaniem jest właściwe rozprowadzenie wody opadowej z połaci dachowej. Czy zaleca się ocieplać stropodach? Odpowiedź jest jednoznaczna – z dbałości o przyrodę oraz ze względów oszczędnościowych, trzeba zdecydować się na położenie warstwy izolacyjnej zadaszenia. Prawidłowo ułożona warstwa papy na styropianie pozwoli bardzo efektywnie z pozytywnym skutkiem zapobiec stratom energii, a co za tym idzie zredukować koszty eksploatacji budynku. Jeżeli chodzi o materiał termoizolacyjny, to warto zadbać, aby był najwyższej jakości. Obecnie produkowane papy termozgrzewalne, należą do nowatorskich rozwiązań krycia dachów. Są efektem wielu lat prób w wytwarzaniu materiałów bitumicznych. Dzięki temu, stały się najbardziej optymalnym materiałem do hydroizolacji dachów płaskich w naszych warunkach pogodowych.

Więcej informacji: http://www.styro-papa.pl/megastyro

, , ,

Related posts

Przedsiębiorstwa, które parają się wypożyczaniem urządzeń budowlanych – czym dobrze kierować się przy wyborze tej najlepszej?

Kiedy planujesz przeprowadzenie w swoim domu niewielkiego remontu, wtedy kategorycznie przyda Ci się kilka ciekawych porad. Planując remont powinieneś brać pod uwagę tak dużo kwestii, że wiele z nich nawet nie przyszłoby Ci do głowy na pierwszy rzut oka. Duży remont niejednokrotnie okazuje się być wielkim przedsięwzięciem, do którego zwykle nie wiemy, jak się zabrać. Jakie są opcje w takich wypadkach?

Zagęszczarki do gruntu – niezawodne narzędzie będące najważniejszym elementem wyposażenia ekwipunku budowlanego

W dzisiejszych czasach niezwykle znaczący odsetek osób planujących budowę rozmaitych budynków (w tym mieszkalnych) twierdzi, że jakość używanych w tym procesie narzędzi jest bardzo istotna. To sprawia, że tego typu osoby zwykle uważają, że w kwestii kupna takich maszyn jak zagęszczarki do gruntu, bez dwóch zdań nie warto oszczędzać i trzeba dołożyć wszelkich starań ku temu, aby zdobyty przez nas sprzęt funkcjonował efektywnie, a więc pozwalał nam zrealizować nasz cel jak najmniejszym nakładem energii.

Jeżeli jesteś właścicielem spółki budowlanej, albo może samoistnie planujesz konstrukcję i stawianie własnego domu, dobudówki, przebudowy – zainwestuj swoje pieniądze w odpowiedni sprzęt.

Rynek budowlany w Polsce osiąga własne apogeum, pokazuje się mnóstwo udogodnień. W dzisiejszych okresach budowa domu, czy biurowca, albo podobnego budownictwa, to nie tylko skonstruowanie prostopadłościanu z dachem i kilka przerw okiennych. To pracochłonna struktura, przy jakiej konieczne są trzy elementy – dobry szkic, składy i akcesoria oraz zawodowa ekipa budowlana, to metoda na pełny stan powodzenia.

Latest posts

Sprawdzamy jak wykorzystać sterowanie roletami

W dzisiejszych czasach nie musimy spacerować po całym domu i sprawdzać czy wszystkie światła są wyłączone. W dzisiejszych czasach musimy tylko wcisnąć przycisk. Otóż istnieją systemy, które pozwalają sterować oświetleniem przy pomocy pilota.

Architekci wnętrz Warszawa są uwielbiani

Czasami ludzie posiadają świetną wizję artystyczną

Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś bierze się za urządzanie swojego domu oraz robi to rzeczywiście wspaniale, bo ma szansę się pochwalić wspaniałą wizją artystyczną i niesamowitym wyczuciem smaku. Wówczas wszystko robi samodzielnie, nie myśli nawet o tym, aby poprosić o pomoc profesjonalistów, a co więcej rezultat ostateczny przeważnie niewiele wyróżnia się od tego, z jakim mamy szansę się spotkać w różnych magazynach.

Certus – rozpoznawalna oraz wyróżniana spółka mająca do zaoferowania technologie budowlane

Certus to wiodąca na rynku firma działająca w branży budowlanej. Proponuje ona sporo artykułów niezmiernie wysokiej jakości, które okażą się przydatne w budowlance. Firma certus przede wszystkim proponuje prefabrykaty betonowe, elementy wykończeniowe, kostkę brukową oraz belki stopowe. To polecany i fachowy wytwórca, jaki znany jest z artykułów niesłychanie dobrej jakości.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnej chwili technologia niezwykle prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Branżami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno budownictwo i architektura. Na rynku znajduje się bardzo wiele specjalistycznych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.