Dach o spadku od 0 do 3%, staje się symbolem dzisiejszej architektury
Dach, to ukoronowanie całego obiektu i jednocześnie jeden z najważniejszych elementów domu. Osłania domowników przed deszczem, śniegiem, wiatrem, hałasem, wydostawaniem się ciepła w zimie oraz ochrania budynek przed silnym oddziaływaniem termicznym słońca, w lecie. Musi być więc nieprzepuszczalny, solidny i dający poczucie bezpieczeństwa. A to wszystko jest uzależnione nie tylko od materiałów pokryciowych, ale także innych jego składników, jak właściwa warstwa izolacji cieplnej, uszczelnienie itp. Chociaż funkcja pokrycia dachowego przez długie lata nie ulegała zasadniczym zmianom, to dzisiaj wraz z rozwojem i postępem technologicznym, wizerunek obiektów i ich architektura ulega ciągłej przemianie. Od jakiegoś czasu, można zaobserwować trend do tworzenia budynków z dachem płaskim.

Takie rozwiązanie coraz chętniej wykorzystywane jest również w sytuacji budynków o niskim zapotrzebowaniu na ciepło. Wprawdzie dom z popularnym, pochyleniem połaci dachowej, można także efektywnie ocieplić, jednak pęd do budowania budynków z zadaszeniem wielospadowym wyraźnie ulega zmniejszeniu, zarówno w budownictwie wielorodzinnym, jak i w całej branży budowlanej. Nazwę dach płaski, używa się do dachów o nachyleniu względem poziomu od 0 do 3%. Stropodach w zależności od typu, składa się z kilku warstw, z których każda spełnia określone zadania. Materiały używane na dachach płaskich powinny w pełni chronić połacie dachowe przed przeciekaniem, zniszczeniami i uszkodzeniem konstrukcji. Warto podkreślić, że zadaszenia całkiem płaskie, nie występują. W celu uzyskania warstwy spadkowej, można zastosować styropianowe kliny dachowe.
Porównaj – www.styro-papa.pl

Źródło: Marma Polskie Folie
Kliny styropianowe są dobrym rozwiązaniem gdy chcemy otrzymać lekką konstrukcję pokrycia dachowego. Ich głównym zadaniem jest właściwe rozprowadzenie wody opadowej z połaci dachowej. Czy zaleca się ocieplać stropodach? Odpowiedź jest jednoznaczna – z dbałości o przyrodę oraz ze względów oszczędnościowych, trzeba zdecydować się na położenie warstwy izolacyjnej zadaszenia. Prawidłowo ułożona warstwa papy na styropianie pozwoli bardzo efektywnie z pozytywnym skutkiem zapobiec stratom energii, a co za tym idzie zredukować koszty eksploatacji budynku. Jeżeli chodzi o materiał termoizolacyjny, to warto zadbać, aby był najwyższej jakości. Obecnie produkowane papy termozgrzewalne, należą do nowatorskich rozwiązań krycia dachów. Są efektem wielu lat prób w wytwarzaniu materiałów bitumicznych. Dzięki temu, stały się najbardziej optymalnym materiałem do hydroizolacji dachów płaskich w naszych warunkach pogodowych.
Więcej informacji: http://www.styro-papa.pl/megastyro