Metoda oczyszczania kominka może być łatwiejsza dzięki szybie samoczyszczącej

Mamy już nasz wyśniony kominek. Im jednak mocniej zagłębiamy się w teorię dotyczącą eksploatacji kominka, tym bardziej zastanawiamy się nad sensem naszej inwestycji. Nic jednak bardziej błędnego technologia przychodzi z odsieczą wszystkim zmęczonym.
Właściciele kominków wiedzą, że przejrzysta szyba to obrazek najczęściej widziany w katalogach.
Najważniejszy jest zakup wkładu kominkowego dobrej jakości.

fotogram - maszyna

Autor: tripleigrek
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety jest to taki produkt, w jakim niska cena może się przełożyć na dalsze wady. Można wybrać taki, który ma rozwiązania mające na celu zachowanie czystości. Jednym z nich okazuje się być szyba pirolityczna, określana potocznie samoczyszczącą. Szyba z pyrolizą to oznacza szkło kominkowe samoczyszczące – (szkło kominkowe samoczyszczące).

Jeżeli spodobał Ci się materiał, który teraz widzisz, to zapewne zafascynuje Cię też ten artykuł (http://olejnik.pl/regaly-przeplywowe/). On również przedstawia pokrewny temat.

Nazwa szkła pochodzi od reakcji chemicznej opierającej się na rozpadzie substancji chemicznych, zachodzącym w dużych temperaturach. Na szkle reakcja ta może nastąpić dzięki właściwej powłoce, jaką powinna być pokryta szyba.

Zainteresowała Cię omawiana problematyka? Kliknij więc ten link oraz przeczytaj więcej na stronie. Tamte publikacje również Cię bardzo zaintrygują.

Szyba pokryta jest z jednej strony cieniutką warstwą tlenku metalu, jaką można dostrzec patrząc na nią pod światło. Widać wtedy na szybie widoczne kolory tęczy. Wielobarwna, antyrefleksyjna powłoka, podnosi ciepłotę do wysokości, podczas której zachodzi cieplny rozpad zanieczyszczeń na szybie, równocześnie nie dopuszczając do przegrzania samej szyby.

pyroliza

Autor: AMPsign
szkło kominkowe samoczyszczące

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Pyroliza (następna strona) to metoda, która ma sprawdzić się nie jedynie przy kominkach. Zaniedbana przez niektórych czynność, jaką jest czyszczenie piekarnika skończy zaprzątać użytkownikowi głowę.

Należy jednak mieć na uwadze, że aby zaistniało zjawisko pirolizy niezbędne jest utrzymanie odpowiednio wysokiej ciepłoty. Powinniśmy też zachować ostrożność przy czyszczeniu, ponieważ metalowe skrobaczki albo druciane czyściki mogą ją zepsuć.

, ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.