Najważniejsze wiadomości odnośnie zastosowania zbiorników ciśnieniowych oraz zbiorników na wodę

Zbiorniki na wodę i zbiorniki ciśnieniowe mają bardzo wiele zastosowań. Wykonywane są zazwyczaj ze stali ocynkowanej bądź takiej, która od wewnątrz zabezpieczona jest przed powstawaniem rdzy. Co jeszcze należy o nich wiedzieć?


Zbiorniki ciśnieniowe wykorzystywane są w wielu branżach. Najczęściej jest to chłodnictwo czy przemysł - https://www.arapneumatik.pl/p-261-pistolet-pneumatyczny-standardowy-do-przedmuchu-z-dysza-katowa-0659-parker-legris - związany z ciepłownictwem. Przechowywane są w nich zazwyczaj ciecze, takie jak woda, ale również gazy nie posiadające palnych właściwości, glikol, amoniak, jak również kondensat. Zbiorniki (sprawdź co oferuje Mar Agency Sp. z o o) ciśnieniowe mogą także służyć do przechowywania materiałów niebezpiecznych, czyli takich, które mają właściwości trujące, żrące bądź są łatwopalne (profesjonalne zbiorniki ciśnieniowe). Zastosowanie tego typu zbiorników jest ściśle powiązane z przeznaczeniem, stąd ich produkcja powinna być dostosowana do wymagań klienta.

zbiorniki ciśnieniowe
Napisał: PPRI-ŻEGRZE
Zainspirowane przez: http://zbiornikicisnieniowe.pl/
Temperatura, jakiej może być poddawany tego typu zbiornik, waha się od – 40 stopni, nawet do 150. Dlatego ważne jest określenie parametrów, oddziałujących na zbiorniki. Zbiornik przeważnie posiada cylindryczny kształt. Firmy zaopatrujące w tego typu sprzęty, na potrzeby danego klienta oferują właściwy projekt, jaki po etapie instalacji powinien być zatwierdzony przez UDT, jako spełniający warunki użytkowania oraz zgodności z zasadami bezpieczeństwa. Urządzenie podlega tego typu odbiorom, gdy mowa o tym w rozporządzeniu Rady Ministrów z 7 grudnia 2012 roku, wydane na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy o dozorze technicznym.

Zbiorniki na wodę mogą różnić się między sobą, a zależności od ich zastosowania. Występują różne ich pojemności, aby zagwarantować wybór oraz wykorzystanie najlepszych parametrów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta (zbiorniki na wodę PPRI Żegrze).


Zbiorniki na wodę muszą być bezwzględnie wyprodukowane z materiałów, zapewniających bezpieczeństwo magazynowanej w nich wody, gwarantując wieloletnie działanie, a także powinny wyróżniać się dużą odpornością na występowanie uszkodzeń. Zbiorniki na wodę mogą służyć np. do magazynowania zapasów wody ciepłej, jak również do jej uzupełniania, kiedy pobór jest duży. Zbiorniki wody o charakterze zasilającym, są wykorzystywane jako miejsca gromadzenia wody, wykorzystywanej, gdy występują ubytki wody w centrali ciepła. Zbiorniki mogą także magazynować wodę zdatną do picia, wykorzystywane są w sytuacji, gdy występują jej niedobory w studniach bądź ujęciach wodnych.
2018/06/23, 11:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.